Projekty unijne
„Nowe szanse”
nr FEMA.08.01-IP.01-03P8/24
BENEFICJENT: Fundacja SOWELO
PARTNER: OŚRODEK SZKOLENIOWY MAXIMUS TOMASZ BRZESKI
Fundacja SOWELO w partnerstwie z OŚRODEK SZKOLENIOWY MAXIMUS TOMASZ BRZESKI zapraszają do udziału w projekcie pn. „Nowe szanse” nr FEMA.08.01-IP.01-03P8/24 realizowanym na obszarze REGIONU WARSZAWSKIEGO STOŁECZNEGO.
Okres realizacji Projektu: 01.01.2025 – 28.02.2026
Miejsce realizacji projektu:
– Mazowieckie, miński
– Mazowieckie, otwocki
– Mazowieckie, wołomiński
Wsparcie jest zgodne z Wytycznymi dot. realizacji projektów z udziałem środków EFS Plus w regionalnych programach na lata 2021–2027.
Udział w projekcie jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNY!
Zapewniamy m.in: profesjonalną kadrę trenerską, zwrot kosztów dojazdu i opieki nad dzieckiem do lat 7/osobą zależną, materiały, przerwy kawowe, obiady, stypendium szkoleniowe, stypendium stażowe, badania lekarskie, ubezpieczenie NNW.
Wartość całkowita projektu: 856 832,70 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 813 991,06 zł
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie
Jak można zapisać się do udziału w Projekcie?
Aby wziąć udział w Projekcie należy wypełnić dokumenty zgłoszeniowe i dostarczyć je do Biura Projektu osobiście, listownie lub mailem z późniejszym dostarczeniem oryginalnych dokumentów).
Informacja o terminach i miejscu rozpoczęcia wsparcia zostanie przekazana po zakończeniu rekrutacji i ogłoszona na stronie internetowej projektu.
tel. 883-289-000
e-mail: biuroprojektu-fs@wp.pl
CEL
Głównym celem projektu jest zwiększenie do 28.02.2026r. szans na zatrudnienie i aktywny udział w życiu społeczno-zawodowym 36 osób od 18 roku życia pozostających bez zatrudnienia: 22 biernych zawodowo i 14 bezrobotnych, minimum 8 osób w wieku 18-29 lat, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, zamieszkujących obszar REGIONU WARSZAWSKIEGO STOŁECZNEGO, województwa mazowieckiego na terenie powiatów: wołomińskiego, mińskiego i otwockiego poprzez zindywidualizowane i kompleksowe wsparcie z zakresu reintegracji społeczno-zawodowej.
Projekt będzie również skierowany do osób najbardziej oddalonych od rynku pracy, które bez odpowiedniego wsparcia mogą mieć trudność z podjęciem zatrudnienia tj. ON (zakłada się udział minimum 4 osób z niepełnosprawnością (3 kobiety/1 mężczyzna) i osoby długotrwale bezrobotne – 2 osoby (1 kobieta/ 1 mężczyzna).
Uczestnicy projektu zostaną objęci następującymi formami wsparcia:
1. Diagnoza sytuacji problemowej i opracowanie IŚR
2. Treningi kompetencji społecznych
3. Szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe
4. Indywidualne poradnictwo psychologiczne
5. Indywidualne poradnictwo prawne i obywatelskie
6. Indywidualne jobcoaching
7. Szkolenie zawodowe
8. Staże zawodowe
9. Indywidualne pośrednictwo pracy
10. Indywidualne mentoring
REZULTATY
Wskaźniki rezultatu | Liczba osób min. |
Liczba osób, których sytuacja społeczna uległa poprawie po opuszczeniu programu | 33 |
Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu | 33 |
Liczba osób poszukujących pracy po opuszczeniu programu | 9 |
Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, po opuszczeniu programu | 8 |
DLA KOGO?
Do udziału w projekcie zapraszamy osoby spełniające łącznie warunki:
- WIEK 18+
- ZAMIESZKIWANIE W ROZUMIENIU KODEKSU CYWILNEGO W POWIATACH
- OSOBA BIERNA ZAWODOWO LUB OSOBA BEZROBOTNA
- ZAGROŻENIE UBÓSTWEM LUB WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM
- OSOBY DEKLARUJĄCE, ŻE NIE OTRZYMUJĄ WSPARCIA W WIĘCEJ NIŻ 1 PROJEKCIE DOFINANSOWANYM ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO PLUS Z ZAKRESU AKTYWIZACJI SPOŁECZNO-ZAWODOWEJ
PROJEKT
Projekt „Pierwszy krok do nowego życia!” nr FEWP.06.12-IP.01-0127/23 realizowany przez Fundację SOWELO w partnerstwie z FUTURA Aleksandra Piechowiak współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA WIELKOPOLSKI 2021-2027 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Całkowita wartość Projektu: 838 700,06 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 587 090,04 zł
Okres realizacji Projektu: od 2024-08-01 do 2025-08-31
Ilość miejsc ograniczona do 50 [40K/10M]
#funduszeUE
#funduszeeuropejskiedlawiekopolski
#funduszeeuropejskie
Zapraszamy na oficjalnego Facebook Fundacja SOWELO
https://www.facebook.com/fundacjasowelo
Zapraszamy na oficjalnego Facebook Projektu
https://www.facebook.com/profile.php?id=61570595344610
UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY
Głównym celem projektu od 1.08.2024 do 31.08.2025 r. jest podniesienie poziomu integracji społeczno-gospodarczej 50 [40K/10M] obywateli państw trzecich, powyżej 18 roku życia, pracujących/uczących się/zamieszkujących na obszarze województwa wielkopolskiego, poprzez objęcie ich kompleksowym i zindywidualizowanym wsparciem pozwalającym na lepsze funkcjonowanie w polskim społeczeństwie.
EFEKTY
Projekt przyniesie następujące rezultaty/produkty:
– Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu – min. 30 osób
– Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, po opuszczeniu Programu – min. 15 osób
– Liczba osób, których sytuacja społeczna uległa poprawie po opuszczeniu programu – min. 40 osób
DLA KOGO
Odbiorcami projektu będą osoby spełniające wszystkie poniższe warunki:
a) jest osobą, która nie posiada obywatelstwa żadnego z krajów UE ani krajów takich jak: Norwegia, Islandia, Liechtenstein oraz Szwajcaria; przebywająca w Polsce legalnie, na podstawie dokumentów upoważniających do pobytu i pracy, takich jak np. wiza, karta pobytu (czasowego, stałego lub rezydenta długoterminowego UE) czy dokumentu potwierdzającego objęcie ochroną.
b) jest osobą powyżej 18 roku życia,
c) pracuje i/lub zamieszkuje i/lub uczy się na terenie województwa wielkopolskiego,
d) nie uczestniczy w żadnym innym projekcie z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej dofinansowanym z EFS+.
CO OFERUJEMY UCZESTNIKOM PROJEKTU?
- Identyfikacja potrzeb Uczestników i opracowanie Planu Wsparcia Uczestnika– PWU – (50 UP * 4h/UP – wsparcie indywidualne) – Wsparcie w projekcie będzie dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestnika i uwzględniać będzie takie elementy jak np. znajomość języka polskiego, sytuacja na rynku pracy, wykształcenie (w tym zdobyte poza Polską), posiadane kwalifikacje, posiadane kompetencje, które mogą być poddane walidacji zgodnie ze Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji, rodzaj wykonywanej lub poszukiwanej pracy, różnice kulturowe, płeć, wiek, status migracyjny etc. W ramach zadania dla każdego Uczestnika zostanie opracowany PLAN WSPARCIA UCZESTNIKA [PWU]. W toku indywidualnych spotkań doradca zawodowy zdiagnozuje potrzeby i możliwości każdego Uczestnika w wyżej wymienionych zakresach.
- Wsparcie asystenckie w codziennym funkcjonowaniu w relacji z systemem edukacji, służbą zdrowia i innymi instytucjami publicznymi (30 UP * 6h/UP – wsparcie indywidualne) – Asystent integracyjny będzie towarzyszyć Uczestnikom w codziennym funkcjonowaniu w relacji z systemem edukacji, służbą zdrowia i innymi instytucjami publicznymi, wsparcie w korzystaniu z usług medycznych i rehabilitacyjnych etc. Obowiązki asystenta integracyjnego to np.: -wyjaśnianie zasad, norm i obowiązków funkcjonujących w Polsce -pomoc w poszukiwaniu mieszkań, nawiązywanie kontaktów z właścicielami mieszkań, pośredniczenie w kontaktach z wynajmującymi, wprowadzenie w realia rynku mieszkaniowego, tłumaczenie obowiązujących zasad, pomoc w płaceniu rachunków -towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, wsparcie w korzystaniu z usług medycznych i rehabilitacyjnych -pośredniczenie w załatwianiu różnego rodzaju spraw urzędowych oraz w kontaktach z instytucjami (np. Powiatowym Urzędem Pracy, Urzędem Skarbowym, Urzędami Miast/Gmin; Urzędem ds. Cudzoziemców; szkołami/przedszkolami etc.) -pomoc w wypełnianiu dokumentów urzędowych/pomoc w trakcie wizyt w urzędach itp. -pomoc w zakładaniu konta bankowego -pomoc w korzystaniu z transportu publicznego lub uzyskania uprawnień do kierowania pojazdami -przekazywanie informacji o miejscach, do których można zwracać się z problemami -wyjaśnianie istniejących różnic kulturowych, istotnych dla jakości procesu integracji itp.
- Kursy języka polskiego (40UP * 90h/UP – wsparcie grupowe) – By w jak największym stopniu poprawić funkcjonowanie Uczestnika w społeczeństwie polskim dla 40 Uczestników przejawiających największe deficyty w tym zakresie (na podstawie testu określającego poziom znajomości języka polskiego, przeprowadzonego na etapie PWU), zaplanowano KURS Z JĘZYKA POLSKIEGO (na poziomie według PWU) realizowany w ramach usługi zleconej. Dzięki temu wsparciu Uczestnicy nie tylko będą mogli poczuć się pewniej i bezpieczniej w nowej rzeczywistości, ale także będą mieli szansę na rozumienie komunikatów w przestrzeni publicznej, miejscu pracy i zamieszkania.
- Indywidualne wsparcie specjalistyczne w zakresie poradnictwa prawnego (30UP * 6h/UP – spotkania indywidualne) – Prawnik będzie służył Uczestnikom specjalistyczną pomocą na wielu różnych płaszczyznach m.in. wyposaży Uczestników w wiedzę w zakresy kwestii związanych z legalizacją pobytu, administracyjnych i prawnych. Celem jest przygotowania Uczestników do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, ekonomicznym i obywatelskim, aktywnego włączenia się w życie społeczeństwa polskiego, wiedzę na temat regulacji prawnych, praktycznego działania przepisów polskiego prawa, zasad korzystania z jego instytucji.
- Indywidualne wsparcie specjalistyczne w zakresie poradnictwa psychologicznego (30UP *6h/UP – spotkania indywidualne) – Psycholog wesprze Uczestników w: *trudnościach spowodowanych wcześniejszymi traumatycznymi doświadczeniami *obecnie doświadczanych kryzysach *szoku kulturowym *trudnościach związanych ze zmianą statusu, pozycji, ról społecznych *doświadczeniach rozłąki z rodziną oraz Uczestnik będzie mógł: *otrzymać wsparcie i zrozumienie w trudnych sytuacjach *poprawić rozumienie i radzenie sobie z własnymi emocjami (lękiem, niepokojem, osamotnieniem, agresją) *otrzymać wsparcie przed podjęciem ważnych decyzji życiowych *wspólnie poszukać rozwiązań dla napotykanych problemów.
- Indywidualne wsparcie specjalistyczne w zakresie poradnictwa zawodowego (30UP *6h/UP – spotkania indywidualne) – poradnictwo będzie realizowane w formie indywidualnych spotkań – bezpośrednie wsparcie doradcy zawodowego w celu zapewnienia kompleksowych działań ukierunkowanych na rozwiązanie problemu zawodowego Uczestników np. zagrożenia zwolnieniem/utrata/zmiana pracy/pomoc w podejmowaniu wyborów edukacyjnych, szkoleniowych i zawodowych oraz w zarządzaniu rozwojem zawodowym. Poradnictwo zawodowe będzie wspomagało aktywny proces adaptacji na rynku pracy, wspomoże proces poszukiwania pracy, z uwzględnieniem indywidualnej sytuacji Uczestnika. Obejmie m.in. następującą tematykę: rynek pracy, rozmowa kwalifikacyjna, autoprezentacja, komunikacja, analiza mocnych i słabych stron. Doradca będzie pomagał Uczestnikom rozwiązać bieżące trudności w sferze zawodowej, co pozwoli osiągnąć trwałe efekty zmiany postaw i sytuacji Uczestnika.
- Szkolenia zawodowe (30UP *100h/UP – spotkania grupowe) – służące nabyciu komp. lub kwalifikacji zawodowych w ramach OTWARTEGO PAKIETU SZKOLEŃ realizowane jako usługi zlecone – konkretne tematy zostaną wskazane w toku projektu w oparciu o zdiagnozowane potrzeby i potencjał każdego Uczestnika. Jednocześnie szkolenia będą uwzględniać rzeczywiste potrzeby lokalnego rynku pracy.
- Staże zawodowe (15 UP * 3 miesiące) – UP z największymi deficytami w zakresie doświadczenia zawodowego zostanie objętych wsparciem w formie 3 m-cznego STAŻU spójnego z tematyką odbytych szkoleń (jeśli dotyczy), podczas których wykorzystają posiadane kompetencje i kwalifikacje zawodowe w rzeczywistym środowisku pracy, nabędą praktyczne umiejętności do wykonywania pracy i ostatecznie przełamią bierne postawy.
- Indywidualne pośrednictwo pracy (40UP *6h/UP – spotkania indywidualne) – Wsparcie będzie skierowane do osób na podstawie zdiagnozowanych barier wejścia na rynek pracy oraz oddalenia od rynku pracy. Pośrednik będzie wspierał Uczestników w poruszaniu się po rynku pracy: przygotuje do udziału w rekrutacji (omówi potencjalne pytania rekruterów i zweryfikuje dokumenty aplikacyjne Uczestnika) oraz zainicjuje kontakty Uczestnika z pracodawcami. Pośrednictwo pracy pomoże w jak najtrafniejszym doborze, w możliwie krótkim terminie odpowiedniego stanowiska pracy dla Uczestnika.
- Spotkania integracyjne (50UP *12h/UP – spotkania grupowe) – W ramach spotkań Uczestnicy poznają lokalnych liderów, w tym przedstawicieli władz i/lub NGO, a także mieszkańców danego obszaru. Animatorzy organizując dyskusje, gry, prezentacje (etc.) wspomogą nawiązanie obustronnego kontaktu, kładąc nacisk na wspólne cechy i doświadczenia obu stron. Jednocześnie wspomogą wyrażenie i oswojenie obaw obu stron związanych z nową sytuacją, budując wzajemne zrozumienie i chęć dalszej współpracy
DODATKOWE BENEFITY DLA UCZESTNIKÓW
- catering podczas wybranych spotkań grupowych (o ile dotyczy)
- koszty dojazdu na formy wsparcia dla części Uczestników (o ile dotyczy)
- stypendium szkoleniowe w ramach szkoleń zawodowych (o ile dotyczy)
- stypendium stażowe (o ile dotyczy)
- ubezpieczenie społeczne podczas realizacji szkoleń i staży (o ile dotyczy)
- materiały szkoleniowe (o ile dotyczy)
- spotkania z wykwalifikowaną kadrą specjalistów, trenerów
- wsparcie tłumacza
AKTUALNOŚCI
Rozpoczęła się rekrutacja do projektu Pierwszy krok do nowego życia!” nr FEWP.06.12-IP.01-0127/23. Wszystkich chętnych zainteresowanych udziałem w Projekcie, zapraszamy do zapoznania się z regulaminem projektu oraz do złożenia dokumentów rekrutacyjnych, które można pobrać z naszej strony internetowej lub w Biurze Projektu ul. Różana Droga 1A, 64-920 Piła. Dodatkowe informacje udzielane są pod telefonem 575 142 888 oraz adresem e-mail: malgorzata.zubrynowicz@wp.pl
ZADADY RÓWNOŚCI I DOSTĘPNOŚCI
Realizacja projektu jest zgodna z zasadami równości szans Kobiet i Mężczyzn oraz równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla on tj. m.in. :
- premiowanie udziału Kobiet i osób niepełnosprawnych w rekrutacji
- Indywidualizacja wsparcia (wybór kierunku działań adekwatnie do predyspozycji Uczestnika, w sposób niestereotypowy – np. zawody zmaskulinizowane dla Kobiet, a sfeminizowane dla Mężczyzn)
- treść zajęć i materiały szkoleniowe, przeciwdziałające dyskryminacji Kobiet i osób niepełnosprawnych, promujące zagadnienia równości szans oraz niestereotypowy wizerunek Kobiet i osób niepełnosprawnych
- harmonogram zajęć umożliwiający godzenie obowiązków projektu z rodzinnymi i rehabilitacyjnymi(osoby niepełnosprawne)
- zajęcia w budynkach bez barier architektonicznych oraz biuro projektu – Biuro pozbawione barier architektonicznych. Dostępność: tłumacz języka migowego, asystent osoby niepełnosprawnej, pętla indukcyjna, tabliczki Braille’a, toaleta dla osób z niepełnosprawnościami itp.
- racjonalne usprawnienia dla osób niepełnosprawnych, jeżeli zajdzie taka potrzeba wobec danej osoby niepełnosprawnej.
Ilość miejsc ograniczona
Informacja o zakwalifikowaniu do udziału w Projekcie oraz o terminach i miejscu rozpoczęcia wsparcia zostanie przekazana po zakończeniu rekrutacji i ogłoszona na stronie internetowej projektu.
ДЕМОНСТРУВАТИ
Проект „Перший крок до нового життя!” № FEWP.06.12-IP.01-0127/23, що виконується Фондом SOWELO у партнерстві з FUTURA Aleksandra Piechowiak, співфінансується Європейським Союзом у рамках Програми Європейських фондів для Великої Польщі 2021-2027 з Європейського соціального фонду Плюс.
Загальна вартість проекту: 838 700,06 злотих
Фінансування проекту ЄС: 587 090,04 злотих
Термін реалізації проекту: з 01.08.2024 по 31.08.2025
Кількість місць обмежена до 50 [40K/10M]
#funduszeUE
#funduszeeuropejskiedlawiekopolski
#funduszeeuropejskie
Відвідайте офіційну сторінку Фонду SOWELO у Facebook
https://www.facebook.com/fundacjasowelo
Відвідайте офіційний Facebook Проекту
https://www.facebook.com/profile.php?id=61570595344610
УЧАСТЬ В ПРОЕКТІ ПОВНІСТЮ БЕЗКОШТОВНА
Основною метою проекту з 1 серпня 2024 року по 31 серпня 2025 року є підвищення рівня соціально-економічної інтеграції 50 [40F/10M] громадян третіх країн віком від 18 років, які працюють/навчаються/проживають у Великопольського воєводства, охоплюючи їх комплексною та індивідуальною підтримкою, що дозволяє краще функціонувати в польському суспільстві.
ЕФЕКТИ
Проект дасть такі результати/результати:
– Кількість осіб, які отримали кваліфікацію після закінчення програми – 30 осіб
– Кількість працюючих, в тому числі самозайнятих, після вибуття з Програми – 15 осіб
– Кількість осіб, у яких після виходу з програми покращилося соціальне становище – 40 осіб
ДЛЯ КОГО
Реципієнтами проекту будуть люди, які відповідають усім наступним умовам:
a) є особою, яка не має громадянства жодної країни ЄС або таких країн, як Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн і Швейцарія; перебувати в Польщі на законних підставах, на підставі документів, що дозволяють перебування та роботу, таких як віза, карта перебування (тимчасового, постійного чи довгострокового резидента ЄС) або документ, що підтверджує захист.
б) є особою старше 18 років,
c) працює та/або живе та/або навчається у Великопольському воєводстві,
г) не бере участі в будь-якому іншому проекті у сфері соціально-професійної активації, що співфінансується з ЄСФ+.
ЩО МИ ПРОПОНУЄМО УЧАСНИКАМ ПРОЕКТУ?
- Визначення потреб учасників і розробка Плану підтримки учасників – PWU – (50 UP * 4h/UP – індивідуальна підтримка) – Підтримка в проекті буде адаптована до індивідуальних потреб учасника та враховуватиме такі елементи, як знання знання польської мови, ситуація на ринку праці, освіта (зокрема отримана за межами Польщі), наявні кваліфікації, компетенції, які можна підтвердити відповідно до IQS, тип роботи, яку виконували або шукали, культурні відмінності, стать, вік, статус міграція тощо У рамках завдання для кожного Учасника буде розроблено ПЛАН ПІДТРИМКИ УЧАСНИКІВ [PWU]. Під час індивідуальних зустрічей кар’єрний радник діагностує потреби та можливості кожного Учасника у вищезазначених сферах.
- Підтримка асистента у повсякденній діяльності у відносинах із системою освіти, службою охорони здоров’я та іншими державними установами (30 UP * 6h/UP – індивідуальна підтримка) – Асистент з інтеграції супроводжуватиме Учасників у повсякденній роботі у відносинах із системою освіти, службою охорони здоров’я та іншими державні установи, підтримка у користуванні медичними та реабілітаційними послугами тощо. В обов’язки помічника з інтеграції входить: – роз’яснення правил, норм та обов’язків, які діють у Польщі – допомога в пошуку квартири, налагодженні контактів з власниками квартир, діяти як посередник у контактах з орендодавцями, знайомство з реаліями ринку житла, пояснення застосовних правил, допомога в оплаті рахунків – супровід під час візитів до лікаря, підтримка в користуванні медичними та реабілітаційними послугами – посередництво в організації різних типів офіційних справ і в контактах з установами (наприклад, районним офісом Управління праці, податкова служба, управління у справах іноземців, школи/дитячі садки тощо) – допомога в оформленні офіційних документів/допомога під час візитів до офісів тощо – допомога у відкритті банківського рахунку – допомога в користуванні громадським транспортом; отримання водійських прав – надання інформації про місця, куди можна звернутися з проблемами – пояснення існуючих культурних відмінностей, які важливі для якості процесу інтеграції тощо.
- Курси польської мови (40UP * 90h/UP – групова підтримка) – Максимально покращити функціонування Учасника в польському суспільстві для 40 Учасників з найбільшим дефіцитом у цій сфері (на основі тесту, який визначає рівень знання польської мови, проведеного на етап PWU), в рамках замовленої послуги був запланований КУРС ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ (на рівні за PWU). Завдяки такій підтримці учасники зможуть не лише почуватися впевненіше та безпечніше в новій реальності, а й матимуть шанс зрозуміти повідомлення в публічному просторі, місцях роботи та проживання.
- Навчання польським цінностям і культурі (40UP * 18h/UP – підтримка групи) – навчання різним аспектам польського культурного життя: польська історія і культура, мистецтво, література, кіно, цінності. Навчання значною мірою підтримає обізнаність учасників про соціальні аспекти життя в Польщі та водночас дасть хорошу можливість інтегруватися з людьми у схожій життєвій ситуації та обмінятися досвідом, що є особливою доданою вартістю проекту. Заняття будуть адаптовані до мовного рівня учасників. Програма включає, наприклад: * геополітичне розташування Польщі, * найважливіші події в історії Польщі, * релігії в Польщі, * повсякденне життя в Польщі, * польський мультикультуралізм, * національні та релігійні свята, звичаї, * польський фольклор , * найважливіші пам’ятки культури та національної спадщини , * найвидатніші творці польської культури (минуле і сучасне). Навчання призведе до набуття компетенцій.
- Індивідуальна підтримка фахівців у сфері юридичних консультацій (30UP * 6h/UP – індивідуальні зустрічі) – Юрист надасть Учасникам спеціалізовану допомогу на багатьох різних рівнях, включаючи: озброїть Учасників знаннями з питань, пов’язаних з легалізацією перебування, адміністративно-правовими. Метою є підготовка учасників до повної участі в соціальному, економічному та громадському житті, активного залучення до життя польського суспільства, знання правових норм, практичної дії польського законодавства та правил користування його інститутами.
- Індивідуальний супровід фахівця у сфері психологічного консультування (30UP *6h/UP – індивідуальні зустрічі) – Психолог підтримуватиме учасників у: *труднощах, викликаних попереднім травматичним досвідом *пережитих на даний момент кризах *культурному шоці *труднощах, пов’язаних зі зміною статусу, посади , соціальні ролі *досвід розлуки зі своєю родиною та Учасник зможе: * отримати підтримку та розуміння у складних ситуаціях * покращити розуміння та боротися з власними емоціями (страх, тривога, самотність, агресія) * отримати підтримку перед прийняттям важливих життєвих рішень * разом шукати вирішення проблем, що виникли.
- Індивідуальний фаховий супровід у сфері профорієнтаційного консультування (30UP * 6h/UP – індивідуальні зустрічі) – консультування проводитиметься у формі індивідуальних зустрічей – безпосередній супровід кар’єрного радника для забезпечення комплексної діяльності, спрямованої на вирішення професійної проблеми Учасники, наприклад, загроза звільнення/втрати/зміни роботи/допомога у виборі освіти, навчання та кар’єри та в управлінні професійним розвитком. Кар’єрне консультування підтримає активний процес адаптації до ринку праці та процес пошуку роботи з урахуванням індивідуальної ситуації Учасника. Він включатиме, серед іншого: такі теми: ринок праці, співбесіда, самопрезентація, спілкування, аналіз сильних і слабких сторін. Консультант допоможе Учасникам вирішити поточні труднощі в професійній сфері, що допоможе досягти тривалих ефектів зміни ставлення та ситуації Учасника.
- Професійне навчання (30UP * 100h/UP – групові зустрічі) – для придбання комп’ютерів. або професійні кваліфікації в рамках ВІДКРИТОГО НАВЧАЛЬНОГО ПАКЕТУ, що виконується як послуги на замовлення – конкретні теми будуть зазначені під час проекту на основі діагностованих потреб і потенціалу кожного Учасника. При цьому навчання враховуватиме актуальні потреби місцевого ринку праці.
- Професійне стажування (15 UP * 3 місяці) – UP з найбільшим дефіцитом професійного досвіду буде підтримано у формі 3-місячного СТАЖУВАННЯ відповідно до тем навчання (якщо застосовно), під час якого вони використовуватимуть свої професійні компетенції та кваліфікації в реальному робочому середовищі, вони отримають практичні навички виконання роботи та, нарешті, подолають пасивне ставлення.
- Індивідуальне працевлаштування (40UP *6h/UP – індивідуальні зустрічі) – Підтримка буде спрямована на людей на основі діагностованих бар’єрів для входу на ринок праці та відстані від ринку праці. Посередник підтримуватиме Учасників в орієнтуванні на ринку праці: готуватиме їх до участі у рекрутингу (обговорюватиме потенційні запитання рекрутерів та перевірятиме документи Учасника) та ініціюватиме контакти між Учасником та роботодавцями. Агентство з працевлаштування допоможе в найкоротші терміни підібрати відповідну посаду для Учасника.
- Інтеграційні зустрічі (50UP *12h/UP – групові зустрічі) – Під час зустрічей учасники зустрічаються з місцевими лідерами, включаючи представників влади та/або неурядових організацій, а також жителів певної території. Організовуючи дискусії, ігри, презентації (тощо), аніматори допоможуть налагодити взаємний контакт, підкреслюючи спільні риси та досвід обох сторін. Водночас вони допоможуть висловити та приборкати занепокоєння обох сторін, пов’язані з новою ситуацією, побудувати взаєморозуміння та готовність продовжувати співпрацю.
ДОДАТКОВІ ПЕРЕВАГИ ДЛЯ УЧАСНИКІВ
- кейтеринг під час зустрічей обраної групи (за наявності)
- транспортні витрати для форм підтримки для деяких Учасників (якщо застосовно)
- стипендія на навчання в рамках професійного навчання (за наявності)
- стипендія на стажування (за наявності)
- соціальне страхування під час навчання та стажування (за наявності)
- навчальні матеріали (за наявності)
- зустрічі з кваліфікованими спеціалістами та тренерами
- підтримка перекладача
НОВИНИ
Розпочато набір на проект «Перший крок до нового життя»! No ФЕВП.06.12-ІП.01-0127/23. Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у Проекті ознайомитися з положенням проекту та подати документи для набору, які можна завантажити на нашому сайті або в офісі Проекту вул. Różana Droga 1A, 64-920 Piła. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 575 142 888 або електронною поштою: malgorzata.zubrynowicz@wp.pl
ПРИНЦИПИ РІВНОСТІ ТА ДОСТУПНОСТІ
Реалізація проекту відповідає принципам рівних можливостей для жінок і чоловіків, а також рівних можливостей і недискримінації, включаючи доступність для жінок, тобто, серед іншого: : :
- сприяння участі жінок та інвалідів у прийомі на роботу
- Індивідуалізація підтримки (вибір курсу дій, адекватного схильностям Учасника, у нестереотипний спосіб – наприклад, маскулінізовані професії для жінок і фемінізовані для чоловіків)
- зміст занять та навчальні матеріали, протидія дискримінації жінок та інвалідів, просування питань рівних можливостей та нестереотипного образу жінок та інвалідів
- розклад занять, що дозволяє поєднувати обов’язки по проекту з сімейними та реабілітаційними (інваліди)
- заняття в будівлях без архітектурних бар’єрів і проектний офіс – Офіс без архітектурних бар’єрів. Доступність: сурдоперекладач, помічник інваліда, індукційна петля, шрифт Брайля, туалет для людей з обмеженими можливостями та ін.
- Розумне пристосування для осіб з обмеженими можливостями, якщо це необхідно для особи з обмеженими можливостями.
Кількість місць обмежена
Інформація про кваліфікацію для участі в Проекті та про дати та місце початку підтримки буде надано після процесу набору та оголошено на веб-сайті проекту.
S.T.R. PROJECT Stanisław Romaniszyn zaprasza do udziału w projekcie „Rozwój podstawą sukcesu” nr FELU.10.06-IZ.00-0122/23 realizowanym na terenie województwa lubelskiego: powiatu chełmskiego, m. Chełm.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu: Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.
Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Program: FELU.00.00, Priorytet: FELU.10.00, Działanie: FELU.10.06
Dofinansowanie projektu z UE: 294 025,00 zł
Okres realizacji Projektu: od 01.11.2023r. do 31.07.2024r.
Cel główny projektu:
Celem projektu jest nabycie umiejętności podstawowych umożliwiających korzystanie z technologii cyfrowych w codziennym życiu przez min. 85% z 80 os. (48K/32M) dorosłych – głównie seniorów, o niskich umiejętnościach podstawowych, zgłaszających z własnej inicjatywy chęć podnoszenia, uzupełnienia umiejętności kompetencji cyfrowych, które pracują, zamieszkują lub przebywają na terenie powiatu chełmskiego i miejscowości Chełm, w okresie 01.11.2023-31.07.2024, poprzez udział w kompleksowych wsparciu w projekcie.
Grupa docelowa:
Projekt skierowany jest do 80 osób (48K/32M) dorosłych (powyżej 18 r.ż.) – głównie seniorów, o niskich umiejętnościach podstawowych – cyfrowych, zgłaszających z własnej inicjatywy chęć podnoszenia, uzupełnienia umiejętności/kompetencji cyfrowych, które bez względu na wykształcenie oraz status zatrudnienia, posiadają umiejętności podstawowe odpowiadające poziomowi nie wyższemu niż 3. Poziom Polskiej Ramy Kwalifikacji, pracujących/zamieszkujących/przebywających na terenie województwa lubelskiego (powiatu chełmskiego i miejscowości Chełm) w rozumieniu przepisów KC. Projekt skierowany jest przede wszystkich do osób starszych, które są wykluczone cyfrowo. Co najmniej 50% grupy docelowej stanowią:- osoby starsze (które ukończyły 60r.ż.) i/lub, – osoby o niskich kwalifikacjach (posiadające wykształcenie na poziomie do ISCED 3 włącznie) i/lub, – osoby z niepełnosprawnościami. Grupę docelową stanowią w co najmniej 30% osoby dorosłe, korzystające w Polsce z ochrony czasowej w związku z Decyzją wykon. Rady (UE) 2022/382 z dnia 4 marca 2022r. stwierdzającą istnienie masowego napływu wysiedleńców z Ukrainy w rozum.art.5 dyrektywy 2001/55/WE i skutkującą wprow. tymczasowej ochrony. Istotne cechy grupy docelowej to głównie wiek (premiowane os. 50+, w szczeg. 60+) i wykształcenie (premiowane osoby z wykształceniem do ISCED 3, w szczególności ISCED 1,2). Grupę docelową w min. 60% stanowić będą K, w min.10% ON. Min. 30% UP stanowić będą osoby korzystające w Polsce z ochrony czasowej w związku z wojną w Ukrainie.
Projekt „Rozwój podstawą sukcesu” realizowany w ramach programu: Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 skierowany jest do osób, które spełniają następujące warunki:
OBLIGATORYJNE:
- WIEK 18+
- PRACA, PRZEBYWANIE LUB ZAMIESZKANIE NA TERENIE MIASTA CHEŁM, POWIAT: CHEŁMSKI
- POSIADANIE UMIEJĘTNOŚCI PODSTAWOWYCH ODPOWIADAJĄCH POZIOMOWI NIE WYŻSZEMU NIŻ 3 POZIOM POLSKIEJ RADY KWALIFIKACJI BEZ WZGLĘDU NA WYKSZTAŁCENIE ORAZ STATUS ZATRUDNIENIA
- ZGŁOSZENIE Z WŁASNEJ INICJATYWY CHĘCI PODNOSZENIA, UZUPEŁNIENIA UMIEJĘTNOŚCI, KOMPETENCJI CYFROWYCH.
DODATKOWE:
- WIEK 60+
- NISKIE WYKSZTAŁCENIE – ISCED 1,2 LUB 3
- NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ
- KORZYSTANIE W POLSCE Z OCHRONY CZASOWEJ W ZWIĄZKU Z WOJNĄ W UKRAINIE
- POTRZEBA UDZIAŁU W PROJEKCIE OKREŚLONA PODCZAS WSTĘPNEJ ANALIZY POTRZEB
Co oferujemy Uczestnikom Projektu?
Zadanie 1. Indywidualna diagnoza posiadanych umiejętności.
Zadanie 2. Dopasowana i elastyczna oferta uczenia się, zgodna z wynikami audytu umiejętności.
Zadanie 3. Wsparcie psychologiczne – motywacyjne.
Zadanie 4. Walidacja nabytych umiejętności.
Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.
Zapewniamy m.in: profesjonalną kadrę trenerską oraz wyposażone sale szkoleniowe w projektor multimedialny, komputery, tablice flipchart lub tablice suchościeralne oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu.
Jak można zapisać się do udziału w Projekcie?
Aby wziąć udział w Projekcie należy wypełnić dokumenty zgłoszeniowe i dostarczyć je do Realizatora Projektu osobiście, listownie lub mailem – S.T.R. PROJECT Stanisław Romaniszyn, ul. Różana Droga 1A, 64-920 Piła
Informacja o terminach i miejscu rozpoczęcia wsparcia zostanie przekazana po zakończeniu rekrutacji i ogłoszona na stronie internetowej projektu.
Dodatkowe informacje udzielane są w biurze Projektu:
ul. Partyzantów 8, 22-100 Chełm.
+48 883-289-000
e-mail:
k.rzeszut@romaniszyn.com.pl
- Regulamin
- Formularz rekrutacyjny
- Analiza potrzeb
- Zaświadczenie pracodawcy
- Oświadczenia UP 1
- Oświadczenia UP 2
- Oświadczenia UP 3
- Oświadczenia UP 4
- Harmonogram wsparcia – Zadanie 3 Grupa 1
- Harmonogram wsparcia – Zadanie 3 Grupa 2
- Harmonogram wsparcia – Zadanie 3 Grupa 3
- Harmonogram wsparcia – Zadanie 3 Grupa 5
- Harmonogram wsparcia – Zadanie 3 Grupa 6
- Harmonogram wsparcia – Zadanie 3 Grupa 7
- Harmonogram wsparcia – Zadanie 3 Grupa 8
- Harmonogram wsparcia – Zadanie 3 Grupa 9
- Ulotka – Rozwój podstawą sukcesu
Miasto Poznań w partnerstwie z Fundacją Sowelo realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Pomoc po sąsiedzku – rozwój systemu usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej dla mieszkańców Poznania”.
„Pomoc po Sąsiedzku”
O co chodzi?
Dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, które jej wymagają ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność – w tym głównie wśród osób starszych i osób z niepełnosprawnościami, głównym problemem jest niski potencjał instytucjonalnej opieki społecznej w stosunku do rosnącej liczby osób potrzebujących pomocy. Problem ten wpływa również na funkcjonowanie ich opiekunów faktycznych. Co ósmy mieszkaniec Poznania to osoba z niepełnosprawnością. Osoby te często nisko oceniają jakość swojego życia. Z kolei 25% opiekunów faktycznych osób wymagających wsparcia rezygnuje z pracy, by zapewnić opiekę osobie zależnej.
W Poznaniu zaczynają w ostatnich latach powstawać pozainstytucjonalne miejsca usług społecznych, prowadzone m.in. przez NGO i UMP, które zdecydowanie należy rozwijać i dywersyfikować, by sprostać zapotrzebowaniu. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi projekt „Pomoc po sąsiedzku – rozwój systemu usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej dla mieszkańców Poznania” .
Celem projektu jest rozwój kompleksowego systemu usług społecznych dla mieszkańców Poznania.
Grupą docelową są:
- osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki/wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania minimum 1 z podstawowych czynności dnia codziennego; w tym głównie osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami,
- opiekunowie faktyczni osób wymagających pomocy.
Zakłada się, że w projekcie weźmie udział łącznie ok. 1050 osób z terenu miasta Poznania.
W ramach projektu realizowane będą następujące działania:
– sąsiedzkie usługi opiekuńcze,
– usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania,
– specjalistyczne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania,
– usługa krótkotrwałego pobytu dziennego i całodobowego – opieka wytchnieniowa,
– wsparcie kompetencyjne opiekunów faktycznych osób z niepełnosprawnościami,
– organizacja mieszkań wspomaganych,
– Sąsiedzki Klub Seniora,
– towarzyszące usługi asystenckie,
– Miejski Punkt Opieki Wytchnieniowej.
Efektem projektu będzie utworzenie miejsc, w których uczestnicy projektu będą mogli uzyskać wsparcie w postaci wyżej wymienionych usług (188 miejsc, w tym 148 utworzonych przez Miasto Poznań). Projekt przyczyni się do zmniejszenia skali problemów uczestników przez rozwój alternatywnych form opieki społecznej świadczonych blisko/w miejscu zamieszkania.
Co robimy?
Fundacja Sowelo realizuje w ramach Projektu usługi asystencji osobistej dla osób z niepełnosprawnościami.
Zakres ramowy wsparcia asystenckiego – pomoc w:
– wyjściu, powrocie, dojazdach w wybrane przez uczestnika miejsce (np. dom, praca, szkoła, lekarz, urzędy, kursy, znajomi, pub itp.);
– zakupach
– załatwieniu spraw urzędowych, pomoc w pisaniu pism, listów os. niewidomym;
– czytanie prasy, książek uczestnikom niezdolnym do samodzielnego czytania;
– korzystaniu z zajęć sportowych;
– udziale w wyborach;
– korzystaniu z dóbr kultury.
Kogo zapraszamy?
Osoby z niepełnosprawnością: stopniem lekkim, umiarkowanym i znacznym, które uczą się, pracują lub zamieszkują w Poznaniu.
Rekrutacja do projektu:
Rekrutacja do zad. 1 Projektu /usługi asystenckie/ rozpocznie się 30.01.2024 i odbywać się będzie osobno dla każdego pół roku trwania projektu.
Następnie decyduje kolejność zgłoszeń.
Rekrutacja odbywa się do wyczerpania miejsc. Powstaną listy rezerwowe.
Rekrutacja prowadzona będzie przez pracowników Fundacji Sowelo.
Zasady naboru:
1. Zgłoszenie kandydatów są przyjmowane:
a. poprzez wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego na stronie: https://sowelo.net.pl/kontakt/
2. Następnie, kandydat do uczestnictwa po zapoznaniu się z niniejszym regulaminem przedkłada następujące dokumenty (do pobrania poniżej):
– regulamin uczestnictwa w usłudze
– aktualizacja regulaminu uczestnictwa w usłudze z dnia 02.09.2024
– regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie wraz z niezbędnymi załącznikami
– regulamin w wersji łatwej do czytania
– kopię ważnego orzeczenia o niepełnosprawności
W uzasadnionych przypadkach, na wniosek osoby przyjmującej zgłoszenie, kandydat przedkłada również dowód osobisty – do wglądu w celu potwierdzenia podstawowych danych osobowych.
3. O zakwalifikowaniu kandydata do udziału w projekcie decyduje spełnienie kryteriów określonych w p. 2. oraz miejsce na liście rankingowej.
4. Informacja na temat zakwalifikowania uczestnika do projektu wraz z informacją na temat miejsca i terminu rozpoczęcia realizacji działań jest przekazywana kandydatowi przez Partnera odpowiedzialnego za realizację wybranego obszaru wsparcia z wykorzystaniem danych teleadresowych przekazanych przez kandydata w ankiecie rekrutacyjnej.
Kryteria premiujące w rekrutacji do Projektu:
Punkty premiujące .: os. mieszkające samotnie i os. z niepełnosprawnością sprzężoną.
Okres realizacji projektu: 1.12.2023–31.12.2026 r.
Całkowita wartość projektu: 20 216 944,44zł
Dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich: 14 151 861,10 zł
W związku z realizacją projektu pn. „Pomoc po sąsiedzku – rozwój systemu usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej dla mieszkańców Poznania” współfinansowanym przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Działanie 6.13 Usługi społeczne i zdrowotne, realizowanego przez Miasto Poznań w partnerstwie z Fundacją Sowelo, w okresie od 01.12.2023 r. do 31.12.2026 r., zwracamy się z prośbą o przedstawienie oferty dotyczącej usługi wsparcia psychologicznego dla uczestników projektu, realizowanej zgodnie z opisem zamieszczonym w załączonym niżej dokumencie „Rozeznanie rynku”.
Wypełnione i podpisane formularze ofertowe oraz podpisane Klauzule informacyjne prosimy wysyłać najpóźniej do dnia 26.03.2024 r. do godz. 15.00.
Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia oraz sposobu przygotowania oferty znajdują się w zapytaniu ofertowym.
Załączniki:
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie
Projekt zrealizowany
PROJEKT
OŚRODEK SZKOLENIOWY MAXIMUS Tomasz Brzeski wraz z Partnerem projektu Fundacją SOWELO zaprasza do udziału w projekcie „Powrót do aktywności” nr: RPMA.09.01.00-14-i913/22 realizowanym na obszarze województwa mazowieckiego na terenie:
- powiatu ciechanowskiego,
- powiatu żuromińskiego,
- powiatu mławskiego,
- powiatu płońskiego,
- powiatu pułtuskiego.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem Działanie 9.1. Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
Całkowita wartość Projektu: 913 201,00 zł
Dofinansowanie Projektu z UE: 730 560,75 zł
Okres realizacji Projektu: od 01.03.2023 r. do 30.11.2023 r.
CEL
Głównym celem projektu jest podniesienie aktywności społeczno-zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia wśród 50 os. (min.30K) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zamieszkujących na obszarze województwa mazowieckiego – podregionu ciechanowskiego, w okresie 03-11.2023 r.
Co oferujemy Uczestnikom Projektu?
- Diagnoza indywidualnych potrzeb i potencjałów uczestników projektu, na potrzeby opracowania indywidualnej ścieżki reintegracji (IŚR)
- Warsztatu rozwoju osobistego
- Jobcoaching
- Kursy i szkolenia zawodowe umożliwiające nabycie, podniesienie lub zmianę kwalifikacji i kompetencji zawodowych
- Pośrednictwo pracy
- Nabywanie lub uzupełnianie doświadczenia zawodowego oraz praktycznych umiejętności w zakresie wykonywania danego zawodu, m.in. poprzez staże spełniające standardy wykazane w Europejskiej Ramie Jakości Praktyk i Staży
- Zwroty kosztów dojazdu
EFEKTY
Pomiar dokonywany do 4 tygodni po zakończeniu udziału w projekcie:
*uzyskania kwalif.zawod./kompetencji przez min.40os,
*poszukiwania pracy przez min.10os,
*podjęcia pracy przez min.15os,
Pomiar dokonywany do 3 miesięcy po opuszczeniu udziału w projekcie:
*osiągnięcie wskaźnika efektywności społecznej na poz.34%ON/34%pozost.
*osiągnięcie wskaźnika efektywności zatrudnieniowej na poz.12%ON/25%pozost.
DLA KOGO
Do udziału w Projekcie zapraszamy osoby spełniające łącznie 4 poniższe kryteria:
- osoby fizyczne, które ukończyły 18 rok życia,
- zamieszkujące (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) w województwie mazowieckim na terenie:
- powiatu ciechanowskiego,
- powiatu żuromińskiego,
- powiatu mławskiego,
- powiatu płońskiego,
- powiatu pułtuskiego.
- osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zgodnie z „Wytycznymi w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020”,
- osoby bierne zawodowo/bezrobotne zarejestrowane/bezrobotne niezarejestrowane.
W szczególności do udziału w Projekcie zapraszamy:
- osoby korzystające z PO PŻ (zakres wsparcia nie będzie powielał działań, które dana osoba otrzymała lub otrzyma z POPŻ w ramach działań towarzyszących),
- obywatele Ukrainy,
- osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
- osoby z niepełnosprawnością sprzężoną oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi, w tym osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi,
Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY. Zapewniamy m.in: profesjonalną kadrę trenerską, materiały szkoleniowe, wyżywienie podczas warsztatów rozwoju osobistego oraz szkoleń, zwrot kosztów dojazdu, badania lekarskie (staż) i ubezpieczenie NNW.
AKTUALNOŚCI
Rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Aktywna droga do sukcesu” nr: RPMA.09.01.00-14-i911/22. Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie, zapraszamy do zapoznania się
z regulaminem projektu oraz do złożenia dokumentów rekrutacyjnych, które można pobrać z naszej strony internetowej lub z biura projektu znajdującego się na ul. Pułtuska 41, 09-100 Płońsk. Wypełnione dokumenty zgłoszeniowe należy dostarczyć do Realizatora Projektu osobiście, bądź wysłać listownie lub e-mailem.
Wszelkie informacje udzielane są pod nr telefonu: 575868701 oraz adresem e-mail: eubiuro2022@gmail.com
Ilość miejsc jest ograniczona (max. 50 osób)
Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.
Do pobrania:
ANKIETA potrzeba udziału w projekcie
„Asystent studenta z ASD”
O co chodzi?
W polskich szkołach wyższych, na różnych kierunkach studiów, studiuje coraz więcej osób neuronietypowych, czyli osób z trudnościami ze spektrum autyzmu (ASD).Takie osoby mogą być bardzo dobrymi studentami, ale potrzebują odpowiedniego wsparcia. Osoby neuronietypowe często mają trudności w zrozumieniu zasad obowiązujących na uczelni. Osoby neuronietypowe często mają trudności w przekazywaniu informacji wykładowcom, pracownikom administracji uczelnianej oraz swoim kolegom, a także we właściwym zrozumieniu informacji, które te osoby kierują do nich. Dlatego często dochodzi do nieporozumień utrudniających studiowanie.
Osobą, która może pomóc w rozwiązaniu takich nieporozumień jest asystent/tłumacz społeczny osoby z ASD. Chcemy żeby ze wsparcia takiej osoby można było korzystać w jak największej liczbie szkół wyższych w Polsce.
Co robimy?
Spośród uczelni, które chcą uczestniczyć w naszym projekcie wybieramy 40 szkół wyższych, które są do tego najlepiej przygotowane. Dla każdej z wybranych uczelni nasi specjaliści przygotują szczegółową diagnozę potrzeb osób z ASD, które tam studiują.
Organizujemy i prowadzimy spotkania informacyjne dla władz uczelni oraz pracowników odpowiedzialnych za wsparcie studentów z niepełnosprawnościami.
Na każdej z uczelni wybierzemy liderów projektu, którzy wyłonią osoby, jakie bezpośrednio będą pracować jako asystenci/tłumacze społeczni osób z ASD. Liderzy projektu przygotują asystentów do pracy z osobami z ASD. Studentki i studenci z ASD skorzystają ze wsparcia asystentów, gdy będą go potrzebowali w związku ze studiowaniem.
Nasze działania prowadzimy w ramach skalowania innowacji społecznej „Tłumacz/adwokat społeczny – asystent osoby z ASD”, którą przygotowała Fundacja Aktywnych „Furia”.
Liderem projektu jest firma DGA S.A.
Kogo zapraszamy?
Studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich na uczelniach uczestniczących w projekcie – łącznie 40 osób, w tym 28 kobiet (uwaga: do projektu zgłaszają się szkoły wyższe, nie ma możliwości bezpośredniego aplikowania przez studentów).
Polskie uczelnie publiczne i niepubliczne – łącznie 40 uczelni.
Aktualny nabór trwa do 31.10.2022.
Ostatni nabór uzupełniający: 02.11 – 09.12.2022 r.
Zainteresowanych przystąpieniem do projektu zapraszamy do kontaktu telefonicznego z zespołem projektu:
Magdalena Franciszczak: 601805244
Adam Szumilas: 601809130
Materiały do projektu
Regulamin projektu na stronie:
https://www.dga.pl/projekty/asystent-studenta-z-asd
Więcej o genezie, harmonogramie i korzyściach z udziału w projekcie znajdziesz tutaj.
Dane projektu:
Okres realizacji: od 01.03.2021 do 29.09.2023.
Liczba Beneficjentów/ek: 40 osób.
Projekt realizowany w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”.
„W związku z realizacją projektu pn. Asystent studenta z ASD” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”, realizowanego przez DGA S.A w partnerstwie z Fundacją Sowelo, w okresie od 01.03.2021 r. do 30.04.2023 r. na terenie całej Polski, zwracamy się z prośbą o przedstawienie oferty dotyczącej przeprowadzenia szkolenia na stanowisko lidera – adwokata studenta z ASD, realizowanej zgodnie z opisem zamieszczonym w załączonym niżej dokumencie „Rozeznanie rynku”.
Wypełnione i podpisane formularze ofertowe prosimy wysyłać najpóźniej do dnia 20.10.2021 r. do godz. 16.00.
Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia oraz sposobu przygotowania oferty znajdują się w zapytaniu ofertowym.”
„W związku z realizacją projektu pn. Asystent studenta z ASD” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”, realizowanego przez DGA S.A w partnerstwie z Fundacją Sowelo, w okresie od 01.03.2021 r. do 30.06.2023 r. na terenie całej Polski, zwracamy się z prośbą o przedstawienie oferty dotyczącej przygotowania szkoleniowych materiałów wideo w formie wykładów dedykowanych dla Liderów-asystentów i adwokatów (oraz kandydatów na te stanowiska), zgodnie z opisem zamieszczonym w załączonym niżej dokumencie „Rozeznanie rynku”.
Wypełnione i podpisane formularze ofertowe prosimy wysyłać najpóźniej do dnia 29.09.2022 r. do godz. 16.00.
Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia oraz sposobu przygotowania oferty znajdują się w zapytaniu ofertowym.”
Załącznik nr 1 Formularz ofertowy
Załącznik nr 2 Założenia innowacji społecznej „Asystent studenta z ASD”
Rozeznanie cenowe – wideo wykłady
„W związku z realizacją projektu pn. Asystent studenta z ASD” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”, realizowanego przez DGA S.A w partnerstwie z Fundacją Sowelo, w okresie od 01.03.2021 r. do 30.06.2023 r. na terenie całej Polski, zwracamy się z prośbą o przedstawienie oferty dotyczącej przygotowania raportu końcowego z Projektu, zgodnie z opisem zamieszczonym w załączonym niżej dokumencie „Rozeznanie rynku”.
Wypełnione i podpisane formularze ofertowe prosimy wysyłać najpóźniej do godz. 16.00 w dniu 31 sierpnia 2022 r.
Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia oraz sposobu przygotowania oferty znajdują się w zapytaniu ofertowym.”
„Koniec wykluczenia. Początek wielkiej przygody”
O co chodzi?
Fundacja Sowelo zaprasza do udziału w projekcie „Koniec wykluczenia. Początek wielkiej przygody.” nr RPLB.07.03.00-08-0024/21 realizowanym na terenie województwa lubuskiego.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie2020. Oś priorytetowa: 7 Równowaga społeczna, Działanie: 7.3. Programy aktywnej integracji realizowane przez inne podmioty.
Dofinansowanie projektu z UE: 502 992,18 zł
Okres realizacji projektu: od 01.01.2022r. do 31.12.2022 r.
Cel główny projektu
Celem projektu jest doprowadzenie 40 mieszkańców wybranych gmin woj. Lubuskiego (55%K) z niepełnosprawnościami, bez zatrudnienia, w wieku 18+ do włączenia społecznego i uzyskania oraz utrzymania zatrudnienia poprzez poprawienie ich sytuacji psychospołecznej oraz podniesienie ich kwalifikacji/kompetencji społecznych i zawodowych i doświadczenia zawodowego w zawodach zgodnych z potrzebami lokalnego rynku pracy w okresie 01.01.2022-31.12.2022.
Grupa docelowa
Projekt skierowany jest do 40 osób (22K) zamieszkujących na terenie wybranych gmin województwa lubuskiego (55%) z niepełnosprawnościami, bez zatrudnienia, w wieku 18+.
Projekt „Koniec wykluczenia. Początek wielkiej przygody.” realizowanyw ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie2020, skierowany jest do osób, które spełniają łącznie następujące warunki:
- Status BZ/BB niezarejestrowanego/zarejestrowanego w PUP (zaśw. z ZUS/PUP/oświadczenie)
- Wiek 18+ (ośw.)
- Status osoby z niepełnosprawnością (ośw./ orzeczenie OzN)
- Zamieszkanie zgodnie z Kodeksem Cywilnym na terenie gmin powiatu:
- żarskiego: (Żary- gmina wiejska, Tuplice, Trzebiel, Przewóz, Lipinki Łużyckie, Jasień, Brody),
- żagańskiego: (Żagań gmina wiejska, Wymiarki, Szprotawa, Niegosławice, Małomice, Iłowa, Gozdnica, Brzeźnica),
- nowosolskiego: (Siedlisko, Nowe Miasteczko, Nowa Sól – gmina wiejska, Kożuchów, Kolsko, Bytom Odrzański),
- zielonogórskiego: (gmina Babimost, Czerwieńsk, Kargowa, Nowogród Bobrzański, Sulechów,Bojadła, Świdnica, Trzebiechów, Zabór),
- krośnieńskiego: (Maszewo, Krosno Odrzańskie, Gubin – gmina wiejska, Dąbie, Bytnica, Bobrowice).
Co oferujemy Uczestnikom Projektu (UP)?
- Indywidualne poradnictwo zawodowe połączone z przygotowaniem IŚR
(40 UP) - Poradnictwo psychologiczne (40 UP)
- Coaching umiejętności i kompetencji społecznych (40 UP)
- Poradnictwo specjalistyczne (14 UP)
- Szkolenie zawodowe (40 UP)
- Pośrednictwo pracy (40 UP)
- Wsparcie trenera pracy i asystenta OzN:
- asystencja – 8UP (14 UP)
- trener pracy – 12 UP
- Staże zawodowe (32 UP)
Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.
Zapewniamy m.in: profesjonalną kadrę trenerską, materiały
szkoleniowe, catering (szkolenia, staż), badania lekarskie i
ubezpieczenie NNW przed przystąpieniem na staż.
Jak można zapisać się do udziału w Projekcie?
Aby wziąć udział w Projekcie należy wypełnić dokumenty zgłoszeniowe i dostarczyć je do Realizatora Projektu osobiście, listownie lub mailem – Fundacja Sowelo ul. Zatonie – Jaśminowa 3, 66-004 Zielona Góra.
Informacja o terminach i miejscu rozpoczęcia wsparcia zostanie przekazana po zakończeniu rekrutacji i ogłoszona na stronie internetowej projektu.
Regulamin projektu:
Regularmin rekrutacji i uczestnictwa
Dokumenty rekrutacyjne:
Oświadczenie – kryteria formalne
Oświadczenie – kryteria dodatkowe
Harmonogram:
Sulechów:
IŚR – P. Szałek 29-30.07.2022
IŚR – A. Romaniszyn 29-31.07.2022
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 6.08.2022
Poradnictwo specjalistyczne zad. 4 – K. Wróblewski 7.08.2022
Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – J. Podgórska 21-24.08.2022
Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – D. Kucharska 18.08-13.09.2022
Obsługa klienta z elementami pielęgnacji terenów zielonych – M. Rapp 25.08-5.09.2022
Pośrednictwo pracy zad. 6 – J. Podgórska 6-8.09.2022
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 9-10.09.2022
Poradnictwo specjalistyczne zad. 4 – K. Wróblewski 10-11.09.2022
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 8-15.10.2022
Poradnictwo specjalistyczne zad. 4 – K. Wróblewski 9-10.10.2022
Pośrednictwo pracy indywidualne zad. 6 – J. Podgórska 12-23.10.2022
Diagnoza indywidualnych potrzeb UP zad. 1 – P. Szałek 24-25.10.2022
Diagnoza indywidualnych potrzeb UP zad. 1 – IŚR – A. Romaniszyn 25-26.10.2022
Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – D. Kucharska 29-30.10.2022
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 5.11 i 12.11.2022
Poradnictwo specjalistyczne zad. 4 – K. Wróblewski 6.11.2022
Pośrednictwo pracy indywidualne zad. 6 – J. Podgórska 26-27.11.2022
Pośrednictwo pracy indywidualne zad. 6 – J. Podgórska 10-13.12.2022
Czerwieńsk:
Diagnoza indywidualnych potrzeb UP zad. 1 – P. Szałek 24-25.10.2022
Diagnoza indywidualnych potrzeb UP zad. 1 – IŚR – A. Romaniszyn 25-26.10.2022
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 31.10 i 2.11.2022
Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – J. Podgórska 3-6.11.2022
Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – D. Kucharska 8-9.11.2022
Pośrednictwo pracy grupowe zad. 6 – J. Podgórska 12-14.11.2022
Florystyka z elementami obsługi klienta – M. Rapp 16-29.11.2022
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 22.11 i 29.11.2022
Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – D. Kucharska 30.11-3.12.2022
Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – D. Kucharska 4.12 i 1o.12.2022
Pośrednictwo pracy indywidualne zad. 6 – J. Podgórska 19-20.01.2023
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 29.01.2023
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 4.02.2023
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 19.02.2023
Pośrednictwo pracy grupowe zad. 6 – J. Podgórska 25-26.02.2023
Dobiegniew:
Diagnoza indywidualnych potrzeb UP zad. 1 – P. Szałek 2-4.12.2022
Diagnoza indywidualnych potrzeb UP zad. 1 – IŚR – A. Romaniszyn 2-5.12.2022
Diagnoza indywidualnych potrzeb UP zad. 1 – P. Szałek 5-7.12.2022
Diagnoza indywidualnych potrzeb UP zad. 1 – IŚR – A. Romaniszyn 5-8.12.2022
Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – D. Kucharska 6-7.12.2022
Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – D. Kucharska 8-9.12.2022
Poradnictwo specjalistyczne zad. 4 – K. Wróblewski 10.12.2022
Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – J. Podgórska 11-14.12.2022
Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – J. Podgórska 19-22.12.2022
Pośrednictwo pracy zad. 6 – J. Podgórska 27-29.12.2022
Pośrednictwo pracy zad. 6 – J. Podgórska 2-4.01.2023
Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – D. Kucharska 4-5.01.2023
Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – D. Kucharska 7-8.01.2023
Pracownik gospodarczy z elementami obsługi klienta – D. Treler 10-23.01.2023
Specjalista ds. PR, marketingu, reklamy i sprzedaży – A. Treler 10-23.01.2023
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 15 i 21.01.2023
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 22 i 28.01.2023
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 5-6.02.2023
Poradnictwo specjalistyczne zad. 4 – K. Wróblewski 12.02.2023
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 18.02.2022
Pośrednictwo pracy zad. 6 – J. Podgórska 26.02 i 11.03.2023
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 4 i 11.03.2023
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 5 i 11.03.2023
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 5.03.2023
Pośrednictwo pracy zad. 6 – J. Podgórska 5-18.03.2023
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 1.04.2023
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 1-2.04.2023
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 2-16.04.2023
Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek 16-23.04.2023
Kontakt
Dodatkowe informacje udzielane są w biurze Projektu ul. Zatonie – Jaśminowa 3, 66-004 Zielona Góra (w określonych dniach i godzinach)
kom: +48 883289000
e-mail: biuroprojektu-fs@wp.pl
„Sojusznicy dorosłości”
O co chodzi?
Coraz więcej osób z niepełnosprawnościami korzysta w Polsce z usług asystencji osobistej.
Możliwość korzystania z tych usług i świadczenia ich na wysokim poziomie, jest szczególnie ważna dla osób młodych, które dopiero wkraczają w dorosłe życie.
Asystenci pracujący z tymi osobami potrzebują wymiany wiedzy i doświadczeń z osobami i instytucjami mającymi duże doświadczenie w realizacji usług asystencji osobistej dla osób niepełnosprawnościami, które nie przekroczyły 25-go roku życia. Takie doświadczenie i wiedzę asystenci mogą zdobyć na przykład w Finlandii i na Litwie.
Uzyskane doświadczenie i wiedzę asystenci przekażą dalej – do organizacji i instytucji, w których pracują na co dzień.
W projekcie wezmą udział także inni specjaliści pracujący z młodymi dorosłymi osobami z niepełnosprawnościami, na przykład psycholodzy i pedagodzy.
Co robimy?
Organizujemy i przeprowadzamy konsultacje indywidualne dla uczestników projektu żeby dowiedzieć się, jakie zagadnienia z zakresu tematyki projektu ich szczególnie interesują.
Organizujemy dla uczestników projektu wyjazdy do Finlandii i na Litwę.
Podczas tych wyjazdów uczestnicy projektu poznają metody pracy z młodymi dorosłymi osobami z niepełnosprawnościami, które stosują partnerzy projektu i zapoznają się z ich doświadczeniami.
Wyjazdy asystentów osobistych będą mieć formę obserwacji pracy (job shadowing). Wyjazdy innych specjalistów będą mieć formę wizyt studyjnych.
Projekt realizujemy razem z partnerami międzynarodowymi: stowarzyszeniem Iniciatyvu Tinklas z Wilna (Litwa) i stowarzyszeniem Kynnys ry (Finlandia).
Kogo zapraszamy?
Osoby spełniające łącznie następujące warunki:
– wiek od 18 do 55 lat;
– zatrudnienie, współpraca w oparciu o umowę cywilnoprawną lub wolontariat w organizacji albo instytucji świadczącej w Wielkopolsce usługi wsparcia osobom niepełnosprawnym do 25 roku życia;
– zgoda i rekomendacja pracodawcy do udziału w programie mobilności ponadnarodowej;
– komunikatywna znajomość języka angielskiego;
– wykształcenie co najmniej średnie
Jak się z nami skontaktować?
Biuro Projektu: Fundacja Sowelo Oddział Poznań ul. Grunwaldzka 19 lok. 3.15, 60-782 Poznań;
Rekrutację uczestników projektu rozpoczynamy 1 sierpnia 2021. Jeśli mają Państwo pytania dotyczące uczestnictwa w projekcie, prosimy o kontakt mailowy pod adresem sojusznicy@sowelo.net.pl. W temacie wiadomości prosimy wpisać „Sojusznicy dorosłości”.
Materiały do projektu:
1 a. Aktualizacja regulaminu rekrutacji z dnia 16.10.2022r.
4. Regulamin uczestnictwa w projekcie
Regulamin uczestnictwa w projekcie – łatwy w czytaniu
4 a. Aktualizacja regulaminu uczestnictwa w projekcie z dnia 16.10.2022
7. Klauzula dotycząca ochrony danych
9. Harmonogram udzielenia wsparcia
Dane projektu:
Okres realizacji: od 01.07.2021 do 30.03.2023.
Liczba Beneficjentów/ek: 35 osób.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój,
Oś priorytetowa IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.2 Programy mobilności ponadnarodowej.
„Zmiana szansą na sukces”
S.T.R. PROJECT Stanisław Romaniszyn w partnerstwie z Fundacją SOWELO zaprasza do udziału w projekcie „Zmiana szansą na sukces” nr RPLB.07.03.00-08-0029/22 realizowanym na terenie województwa lubuskiego.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie2020. Oś Priorytetowa 7. Równowaga społeczna Działanie 7.3. Programy aktywnej integracji realizowane przez inne podmioty.
Dofinansowanie projektu z UE: 458 476, 29 zł
Okres realizacji Projektu: od 01.03.2023r. do 30.09.2023r.
Cel główny projektu:
Podniesiona zdolność do zatrudnienia i aktywnego udziału w życiu społeczno-zawodowym
30 osób (min 18K, min. 5 osób z niepełnosprawnościami) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym (wpisujących się w grupę docelową projektu), zamieszkujących na obszarze województwa lubuskiego (na terenach wiejskich), w okresie 01.03.2023-30.09.2023r. poprzez indywidualną i kompleksową reintegrację społeczno-zawodową.
Grupa docelowa:
Projekt skierowany jest do 30 osób [18K/12M] zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w wieku od 18 r.ż. zamieszkujących w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego na obszarze województwa lubuskiego – wyłącznie do osób z terenów wiejskich
(DEGURBA 3). Wsparciem objęte zostaną osoby bierne zawodowo (18os.) oraz osoby bezrobotne (12os.). Co najmniej 15% UP stanowią osoby z niepełnosprawnościami.
Projekt „Zmiana szansą na sukces” skierowany jest do osób, które spełniają łącznie następujące warunki:
- Status BZ/BB niezarejestrowana,
- Zagrożenie ubóstwem lub wykluczeniem społecznym,
- Wiek 18+,
- Zamieszkiwanie w rozum. przepisów KC na obszarze województwa lubuskiego – wyłącznie osoby z terenów wiejskich (DEGURBA 3),
- Korzystanie z POPŻ.
Co oferujemy Uczestnikom Projektu?
- Indywidualną diagnozę potrzeb i potencjałów UP,
- Warsztaty kompetencji społecznych,
- Warsztaty kompetencji zawodowych,
- Szkolenie zawodowe,
- Pośrednictwo pracy wraz z treningiem pracy,
- Staże zawodowe dla 100% UP.
Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.
Zapewniamy m.in: profesjonalną kadrę trenerską, materiały szkoleniowe, catering (szkolenia, staż), badania lekarskie i ubezpieczenie NNW przed przystąpieniem na staż.
Jak można zapisać się do udziału w Projekcie:
Aby wziąć udział w Projekcie należy wypełnić dokumenty zgłoszeniowe i dostarczyć je do Realizatora Projektu osobiście, listownie lub mailem – S.T.R. PROJECT Stanisław Romaniszyn: ul. Różana Droga 1A, 64-920 Piła.
Informacja o terminach i miejscu rozpoczęcia wsparcia zostanie przekazana po zakończeniu rekrutacji i ogłoszona na stronie internetowej projektu.
Dodatkowe informacje udzielane są w Biurze Projektu:
ul. Różana Droga 1A, 64-920 Piła (w określonych dniach i godzinach)
kom: +48 883-289-000
e-mail: k.rzeszut@romaniszyn.com.pl, m.galster@romaniszyn.com.pl
Dokumenty do pobrania:
OŚWIADCZENIE O STATUSIE NA RYNKU PRACY .pdf
OŚWIADCZENIE O KORZYSTANIU Z PROGRAMU OPERACYJNEGO POMOC ŻYWNOŚCIOWA (POPŻ) 2014-2020 .pdf
OŚWIADCZENIE O POZOSTAWANIU W UBÓSTWIE .pdf
OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA/CZKI PROJEKTU .pdf
OŚWIADCZENIE O WIELOKROTNYM WYKLUCZENIU .pdf
Plakat informacyjny nt. projektu:
„W rodzinie siła”
S.T.R. Project Stanisław Romaniszyn z siedzibą 64-920 Piła, ul. Różana Droga 1A w partnerstwie z Fundacją SOWELO zaprasza do udziału w projekcie „W rodzinie siła” nr RPWM.11.02.03-28-0063/22 realizowanym na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego na terenie powiatu bartoszyckiego, w gminach: Bartoszyce (gmina miejska), Górowo Iławeckie (gmina miejska), Bartoszyce (gmina wiejska), Bisztynek (miasto), Bisztynek (gmina miejsko-wiejska), Górowo Iławeckie (gmina wiejska), Sępopol (gmina miejsko-wiejska), Sępopol (miasto), których procent osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej jest wyższy niż średni procent osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej na terenie województwa oraz z obszarów o najniższym stopniu rozwoju i pogarszających się perspektywach tj. obszary o słabym dostępie do usług publicznych lub/i obszary peryferyzacji społeczno-gospodarczych. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020, Oś priorytetowa 11.00.00 – Włączenie społeczne, Działanie 11.02.00 – Ułatwienie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym, Poddziałanie 11.02.03 – Ułatwienie dostępu do usług społecznych, w tym integracja ze środowiskiem lokalnym – projekty konkursowe. Wsparcie jest udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Całkowita wartość Projektu: 539 564,82 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 458 630,09 zł
Okres realizacji Projektu: od: 2022-10-01 do: 2023-05-30
Ilość miejsc ograniczona do 54 osób, w tym 18 rodziców (11K/7M) i 36 dzieci (ok. 20K/ ok.16M)
Udział projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.
Plakat informacyjny nt. projektu: