Zapraszamy do udziału w projekcie „Rozwój podstawą sukcesu” nr FELU.10.06-IZ.00-0122/23 realizowanym na terenie województwa lubelskiego: powiatu chełmskiego, m. Chełm.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu: Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.
Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Program: FELU.00.00, Priorytet: FELU.10.00, Działanie: FELU.10.06

Wartość całkowita projektu: 276 500,00 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 235 025,00 zł

Okres realizacji Projektu: od 01.11.2023r. do 31.07.2024 r.

Co oferujemy Uczestnikom Projektu?

Zadanie 1. Indywidualna diagnoza posiadanych umiejętności.

Zadanie 2. Dopasowana i elastyczna oferta uczenia się, zgodna z wynikami audytu umiejętności.

Zadanie 3. Wsparcie psychologiczne – motywacyjne.

Zadanie 4. Walidacja nabytych umiejętności.

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.

Zapewniamy między innymi:  profesjonalną kadrę trenerską oraz wyposażone sale szkoleniowe w projektor multimedialny, komputery, tablice flipchart lub tablice suchościeralne oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Jak można zapisać się do udziału w Projekcie:

Aby wziąć udział w Projekcie należy wypełnić dokumenty zgłoszeniowe i dostarczyć je do Realizatora Projektu osobiście, listownie lub mailem – S.T.R. PROJECT Stanisław Romaniszyn, ul. Różana Droga 1A, 64-920 Piła

Informacja o terminach i miejscu rozpoczęcia wsparcia zostanie przekazana po zakończeniu rekrutacji i ogłoszona na stronie internetowej projektu.

Dodatkowe informacje oraz dokumenty rekrutacyjne i projektowe dostępne są w biurze Projektu:

ul. Partyzantów 8, 22-100 Chełm

+48 883-289-000e-mail:
k.rzeszut@romaniszyn.com.pl, m.galster@romaniszyn.com.pl

Miasto Poznań w partnerstwie z Fundacją Sowelo realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Pomoc po sąsiedzku – rozwój systemu usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej dla mieszkańców Poznania”.

„Pomoc po Sąsiedzku”

Dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, które jej wymagają ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność – w tym głównie wśród osób starszych i osób z niepełnosprawnościami, głównym problemem jest niski potencjał instytucjonalnej opieki społecznej w stosunku do rosnącej liczby osób potrzebujących pomocy. Problem ten wpływa również na funkcjonowanie ich opiekunów faktycznych. Co ósmy mieszkaniec Poznania to osoba z niepełnosprawnością. Osoby te często nisko oceniają jakość swojego życia. Z kolei 25% opiekunów faktycznych osób wymagających wsparcia rezygnuje z pracy, by zapewnić opiekę osobie zależnej.

W Poznaniu zaczynają w ostatnich latach powstawać pozainstytucjonalne miejsca usług społecznych, prowadzone m.in. przez NGO i UMP, które zdecydowanie  należy rozwijać i dywersyfikować, by sprostać zapotrzebowaniu. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi projekt „Pomoc po sąsiedzku – rozwój systemu usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej dla mieszkańców Poznania” .

Celem projektu jest rozwój kompleksowego systemu usług społecznych dla mieszkańców Poznania.

Grupą docelową są:

  1. osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki/wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania minimum 1 z podstawowych czynności dnia codziennego; w tym głównie osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami,
  2. opiekunowie faktyczni osób wymagających pomocy.

Zakłada się, że w projekcie weźmie udział łącznie ok. 1050 osób z terenu miasta Poznania.

W ramach projektu realizowane będą następujące działania:

– sąsiedzkie usługi opiekuńcze,

– usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania,

– specjalistyczne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania,

– usługa krótkotrwałego pobytu dziennego i całodobowego – opieka wytchnieniowa,

– wsparcie kompetencyjne opiekunów faktycznych osób z niepełnosprawnościami,

– organizacja mieszkań wspomaganych,

– Sąsiedzki Klub Seniora,

– towarzyszące usługi asystenckie,

– Miejski Punkt Opieki Wytchnieniowej.

Efektem projektu będzie utworzenie miejsc, w których uczestnicy projektu będą mogli uzyskać wsparcie w postaci wyżej wymienionych usług (188 miejsc, w tym 148 utworzonych przez Miasto Poznań).  Projekt przyczyni się do zmniejszenia skali problemów uczestników przez rozwój alternatywnych form opieki społecznej świadczonych blisko/w miejscu zamieszkania.

Fundacja Sowelo realizuje w ramach Projektu usługi asystencji osobistej dla osób z niepełnosprawnościami.

Zakres ramowy wsparcia asystenckiego – pomoc w:

– wyjściu, powrocie, dojazdach w wybrane przez uczestnika miejsce (np. dom, praca, szkoła, lekarz, urzędy, kursy, znajomi, pub itp.);

– zakupach

– załatwieniu spraw urzędowych, pomoc w pisaniu pism, listów os. niewidomym;

– czytanie prasy, książek uczestnikom niezdolnym do samodzielnego czytania;

– korzystaniu z zajęć sportowych;

– udziale w wyborach;

– korzystaniu z dóbr kultury.

Osoby z niepełnosprawnością: stopniem lekkim, umiarkowanym i znacznym, które uczą się, pracują lub zamieszkują w Poznaniu.

Rekrutacja do projektu:

Rekrutacja do zad. 1 Projektu /usługi asystenckie/ rozpocznie się 30.01.2024 i odbywać się będzie osobno dla każdego pół roku trwania projektu.

Następnie decyduje kolejność zgłoszeń.

Rekrutacja odbywa się do wyczerpania miejsc. Powstaną listy rezerwowe.

Rekrutacja prowadzona będzie przez pracowników Fundacji Sowelo.

Zasady naboru:

1. Zgłoszenie kandydatów są przyjmowane:

a. poprzez wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego na stronie: https://sowelo.net.pl/kontakt/

2. Następnie, kandydat do uczestnictwa po zapoznaniu się z niniejszym regulaminem przedkłada następujące dokumenty (do pobrania poniżej):

regulamin uczestnictwa w usłudze /link – .pdf/

aktualizacja regulaminu uczestnictwa w usłudze z dnia 15.03.2024

regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie wraz z niezbędnymi załącznikami  /link – .pdf/

regulamin w wersji łatwej do czytania /link – .pdf/

– kopię ważnego orzeczenia o niepełnosprawności

W uzasadnionych przypadkach, na wniosek osoby przyjmującej zgłoszenie, kandydat przedkłada również dowód osobisty – do wglądu w celu potwierdzenia podstawowych danych osobowych.

3. O zakwalifikowaniu kandydata do udziału w projekcie decyduje spełnienie kryteriów określonych w p. 2. oraz miejsce na liście rankingowej.

4. Informacja na temat zakwalifikowania uczestnika do projektu wraz z informacją na temat miejsca i terminu rozpoczęcia realizacji działań jest przekazywana kandydatowi przez Partnera odpowiedzialnego za realizację wybranego obszaru wsparcia z wykorzystaniem danych teleadresowych przekazanych przez kandydata w ankiecie rekrutacyjnej.

Kryteria  premiujące w rekrutacji do Projektu:

Punkty premiujące .: os. mieszkające samotnie i os. z niepełnosprawnością  sprzężoną.

Okres realizacji projektu: 1.12.2023–31.12.2026 r.

Całkowita wartość projektu: 20 216 944,44zł

Dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich: 14 151 861,10 zł

W związku z realizacją projektu pn. „Pomoc po sąsiedzku – rozwój systemu usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej dla mieszkańców Poznania” współfinansowanym przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Działanie 6.13 Usługi społeczne i zdrowotne, realizowanego przez Miasto Poznań w partnerstwie z Fundacją Sowelo, w okresie od 01.12.2023 r. do 31.12.2026 r., zwracamy się z prośbą o przedstawienie oferty dotyczącej usługi wsparcia psychologicznego dla uczestników projektu, realizowanej zgodnie z opisem zamieszczonym w załączonym niżej dokumencie „Rozeznanie rynku”.
Wypełnione i podpisane formularze ofertowe oraz podpisane Klauzule informacyjne prosimy wysyłać najpóźniej do dnia 26.03.2024 r. do godz. 15.00.

Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia oraz sposobu przygotowania oferty znajdują się w zapytaniu ofertowym.

Załączniki:

Formularz ofertowy

Klauzula informacyjna

Rozeznanie rynku

#FunduszeUE

#FunduszeEuropejskie

PROJEKT

OŚRODEK SZKOLENIOWY MAXIMUS Tomasz Brzeski wraz z Partnerem projektu Fundacją SOWELO zaprasza do udziału w projekcie „Powrót do aktywności” nr: RPMA.09.01.00-14-i913/22 realizowanym na obszarze województwa mazowieckiego na terenie:

  • powiatu ciechanowskiego,
  • powiatu żuromińskiego,
  • powiatu mławskiego,
  • powiatu płońskiego,
  • powiatu pułtuskiego.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem Działanie 9.1. Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Całkowita wartość Projektu: 913 201,00 zł
Dofinansowanie Projektu z UE: 
730 560,75 zł
Okres realizacji Projektu: 
od 01.03.2023 r. do 30.11.2023 r.

 CEL

Głównym celem projektu jest podniesienie aktywności społeczno-zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia wśród 50 os. (min.30K) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zamieszkujących na obszarze województwa mazowieckiego – podregionu ciechanowskiego, w okresie 03-11.2023 r.

Co oferujemy Uczestnikom Projektu?

  • Diagnoza indywidualnych potrzeb i potencjałów uczestników projektu, na potrzeby opracowania indywidualnej ścieżki reintegracji (IŚR)
  • Warsztatu rozwoju osobistego
  • Jobcoaching
  • Kursy i szkolenia zawodowe umożliwiające nabycie, podniesienie lub zmianę kwalifikacji i kompetencji zawodowych
  • Pośrednictwo pracy
  • Nabywanie lub uzupełnianie doświadczenia zawodowego oraz praktycznych umiejętności w zakresie wykonywania danego zawodu, m.in. poprzez staże spełniające standardy wykazane w Europejskiej Ramie Jakości Praktyk i Staży
  • Zwroty kosztów dojazdu

EFEKTY

Pomiar dokonywany do 4 tygodni po zakończeniu udziału w projekcie:

*uzyskania kwalif.zawod./kompetencji przez min.40os,

*poszukiwania pracy przez min.10os,

*podjęcia pracy przez min.15os,

Pomiar dokonywany do 3 miesięcy po opuszczeniu udziału w projekcie:

*osiągnięcie wskaźnika efektywności społecznej na poz.34%ON/34%pozost.

*osiągnięcie wskaźnika efektywności zatrudnieniowej na poz.12%ON/25%pozost.

 DLA KOGO

Do udziału w Projekcie zapraszamy osoby spełniające łącznie 4 poniższe kryteria:

  1. osoby fizyczne, które ukończyły 18 rok życia, 
  2. zamieszkujące (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) w województwie mazowieckim na terenie:
  • powiatu ciechanowskiego,
  • powiatu żuromińskiego,
  • powiatu mławskiego,
  • powiatu płońskiego,
  • powiatu pułtuskiego.
    1. osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zgodnie z „Wytycznymi w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020”,
    2. osoby bierne zawodowo/bezrobotne zarejestrowane/bezrobotne niezarejestrowane.

W szczególności do udziału w Projekcie zapraszamy:

  • osoby korzystające z PO PŻ (zakres wsparcia nie będzie powielał działań, które dana osoba otrzymała lub otrzyma z POPŻ w ramach działań towarzyszących),
  • obywatele Ukrainy,
  • osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
  • osoby z niepełnosprawnością sprzężoną oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi, w tym osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi,

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY. Zapewniamy m.in: profesjonalną kadrę trenerską, materiały szkoleniowe, wyżywienie podczas warsztatów rozwoju osobistego oraz szkoleń, zwrot kosztów dojazdu, badania lekarskie (staż) i ubezpieczenie NNW.

AKTUALNOŚCI

Rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Aktywna droga do sukcesu” nr: RPMA.09.01.00-14-i911/22. Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie, zapraszamy do zapoznania się
z regulaminem projektu oraz do złożenia dokumentów rekrutacyjnych, które można pobrać z naszej strony internetowej lub z biura projektu znajdującego się na ul. Pułtuska 41, 09-100 Płońsk. Wypełnione dokumenty zgłoszeniowe należy dostarczyć do Realizatora Projektu osobiście, bądź wysłać listownie lub e-mailem.

Wszelkie informacje udzielane są pod nr telefonu: 575868701  oraz adresem e-mail: eubiuro2022@gmail.com

Ilość miejsc jest ograniczona (max. 50 osób)

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.

Do pobrania:

ANKIETA potrzeba udziału w projekcie

Formularz Rekrutacyjny Powrót do aktywności

Regulamin rek i ucz od 18.05.2023

„Asystent studenta z ASD”

W polskich szkołach wyższych, na różnych kierunkach studiów, studiuje coraz więcej osób neuronietypowych, czyli osób z trudnościami ze spektrum autyzmu (ASD).Takie osoby mogą być bardzo dobrymi studentami, ale potrzebują odpowiedniego wsparcia. Osoby neuronietypowe często mają trudności w zrozumieniu zasad obowiązujących na uczelni. Osoby neuronietypowe często mają trudności w przekazywaniu informacji wykładowcom, pracownikom administracji uczelnianej oraz swoim kolegom, a także we właściwym zrozumieniu informacji, które te osoby kierują do nich. Dlatego często dochodzi do nieporozumień utrudniających studiowanie.
Osobą, która może pomóc w rozwiązaniu takich nieporozumień jest asystent/tłumacz społeczny osoby z ASD. Chcemy żeby ze wsparcia takiej osoby można było korzystać w jak największej liczbie szkół wyższych w Polsce.

Spośród uczelni, które chcą uczestniczyć w naszym projekcie wybieramy 40 szkół wyższych, które są do tego najlepiej przygotowane. Dla każdej z wybranych uczelni nasi specjaliści przygotują szczegółową diagnozę potrzeb osób z ASD, które tam studiują.
Organizujemy i prowadzimy spotkania informacyjne dla władz uczelni oraz pracowników odpowiedzialnych za wsparcie studentów z niepełnosprawnościami.
Na każdej z uczelni wybierzemy liderów projektu, którzy wyłonią osoby, jakie bezpośrednio będą pracować jako asystenci/tłumacze społeczni osób z ASD. Liderzy projektu przygotują asystentów do pracy z osobami z ASD. Studentki i studenci z ASD skorzystają ze wsparcia asystentów, gdy będą go potrzebowali w związku ze studiowaniem.
Nasze działania prowadzimy w ramach skalowania innowacji społecznej „Tłumacz/adwokat społeczny – asystent osoby z ASD”, którą przygotowała Fundacja Aktywnych „Furia”.
Liderem projektu jest firma DGA S.A.

Studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich na uczelniach uczestniczących w projekcie – łącznie 40 osób, w tym 28 kobiet (uwaga: do projektu zgłaszają się szkoły wyższe, nie ma możliwości bezpośredniego aplikowania przez studentów).

Polskie uczelnie publiczne i niepubliczne – łącznie 40 uczelni.

Aktualny nabór trwa do 31.10.2022.

Ostatni nabór uzupełniający: 02.11 – 09.12.2022 r.

Zainteresowanych przystąpieniem do projektu zapraszamy do kontaktu telefonicznego z zespołem projektu:
Magdalena Franciszczak: 601805244
Adam Szumilas: 601809130

Materiały do projektu

Regulamin projektu na stronie:
https://www.dga.pl/projekty/asystent-studenta-z-asd

Więcej o genezie, harmonogramie i korzyściach z udziału w projekcie znajdziesz tutaj.

Okres realizacji: od 01.03.2021 do 29.09.2023.
Liczba Beneficjentów/ek: 40 osób.
Projekt realizowany w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”.


„W związku z realizacją projektu pn. Asystent studenta z ASD” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”, realizowanego przez DGA S.A w partnerstwie z Fundacją Sowelo, w okresie od 01.03.2021 r. do 30.04.2023 r. na terenie całej Polski, zwracamy się z prośbą o przedstawienie oferty dotyczącej przeprowadzenia szkolenia na stanowisko lidera – adwokata studenta z ASD, realizowanej zgodnie z opisem zamieszczonym w załączonym niżej dokumencie „Rozeznanie rynku”.
Wypełnione i podpisane formularze ofertowe prosimy wysyłać najpóźniej do dnia 20.10.2021 r. do godz. 16.00.

Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia oraz sposobu przygotowania oferty znajdują się w zapytaniu ofertowym.”

Formularz ofertowy

Klauzula informacyjna

Rozeznanie rynku

„W związku z realizacją projektu pn. Asystent studenta z ASD” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”, realizowanego przez DGA S.A w partnerstwie z Fundacją Sowelo, w okresie od 01.03.2021 r. do 30.06.2023 r. na terenie całej Polski, zwracamy się z prośbą o przedstawienie oferty dotyczącej przygotowania szkoleniowych materiałów wideo w formie wykładów dedykowanych dla Liderów-asystentów i adwokatów (oraz kandydatów na te stanowiska), zgodnie z opisem zamieszczonym w załączonym niżej dokumencie „Rozeznanie rynku”.
Wypełnione i podpisane formularze ofertowe prosimy wysyłać najpóźniej do dnia 29.09.2022 r. do godz. 16.00.

Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia oraz sposobu przygotowania oferty znajdują się w zapytaniu ofertowym.”

Załącznik nr 1 Formularz ofertowy

Załącznik nr 2 Założenia innowacji społecznej „Asystent studenta z ASD”

Klauzula informacyjna

Rozeznanie cenowe – wideo wykłady

„W związku z realizacją projektu pn. Asystent studenta z ASD” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”, realizowanego przez DGA S.A w partnerstwie z Fundacją Sowelo, w okresie od 01.03.2021 r. do 30.06.2023 r. na terenie całej Polski, zwracamy się z prośbą o przedstawienie oferty dotyczącej przygotowania raportu końcowego z Projektu, zgodnie z opisem zamieszczonym w załączonym niżej dokumencie „Rozeznanie rynku”.
Wypełnione i podpisane formularze ofertowe prosimy wysyłać najpóźniej do godz. 16.00 w dniu 31 sierpnia 2022 r.

Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia oraz sposobu przygotowania oferty znajdują się w zapytaniu ofertowym.”

Formularz ofertowy

Klauzula informacyjna

Rozeznanie rynku


Koniec wykluczenia. Początek wielkiej przygody”

Fundacja Sowelo zaprasza do udziału w projekcie „Koniec wykluczenia. Początek wielkiej przygody.” nr RPLB.07.03.00-08-0024/21 realizowanym na terenie województwa lubuskiego.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie2020. Oś priorytetowa: 7 Równowaga społeczna, Działanie: 7.3. Programy aktywnej integracji realizowane przez inne podmioty.

Dofinansowanie projektu z UE: 502 992,18 zł
Okres realizacji projektu: od 01.01.2022r. do 31.12.2022 r.

Celem projektu jest doprowadzenie 40 mieszkańców wybranych gmin woj. Lubuskiego (55%K) z niepełnosprawnościami, bez zatrudnienia, w wieku 18+ do włączenia społecznego i uzyskania oraz utrzymania zatrudnienia poprzez poprawienie ich sytuacji psychospołecznej oraz podniesienie ich kwalifikacji/kompetencji społecznych i zawodowych i doświadczenia zawodowego w zawodach zgodnych z potrzebami lokalnego rynku pracy w okresie 01.01.2022-31.12.2022.

Projekt skierowany jest do 40 osób (22K) zamieszkujących na terenie wybranych gmin województwa lubuskiego (55%) z niepełnosprawnościami, bez zatrudnienia, w wieku 18+.

Projekt „Koniec wykluczenia. Początek wielkiej przygody.” realizowanyw ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie2020, skierowany jest do osób, które spełniają łącznie następujące warunki:

  • Status BZ/BB niezarejestrowanego/zarejestrowanego w PUP (zaśw. z ZUS/PUP/oświadczenie)
  • Wiek 18+ (ośw.)
  • Status osoby z niepełnosprawnością (ośw./ orzeczenie OzN)
  • Zamieszkanie zgodnie z Kodeksem Cywilnym na terenie gmin powiatu:
    • żarskiego: (Żary- gmina wiejska, Tuplice, Trzebiel, Przewóz, Lipinki Łużyckie, Jasień, Brody),
    • żagańskiego: (Żagań gmina wiejska, Wymiarki, Szprotawa, Niegosławice, Małomice, Iłowa, Gozdnica, Brzeźnica),
    • nowosolskiego: (Siedlisko, Nowe Miasteczko, Nowa Sól – gmina wiejska, Kożuchów, Kolsko, Bytom Odrzański),
    • zielonogórskiego: (gmina Babimost, Czerwieńsk, Kargowa, Nowogród Bobrzański, Sulechów,Bojadła, Świdnica, Trzebiechów, Zabór),
    • krośnieńskiego: (Maszewo, Krosno Odrzańskie, Gubin – gmina wiejska, Dąbie, Bytnica, Bobrowice).
  • Indywidualne poradnictwo zawodowe połączone z przygotowaniem IŚR
    (40 UP)
  • Poradnictwo psychologiczne (40 UP)
  • Coaching umiejętności i kompetencji społecznych (40 UP)
  • Poradnictwo specjalistyczne (14 UP)
  • Szkolenie zawodowe (40 UP)
  • Pośrednictwo pracy (40 UP)
  • Wsparcie trenera pracy i asystenta OzN:
    • asystencja – 8UP (14 UP)
    • trener pracy – 12 UP
  • Staże zawodowe (32 UP)

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.

Zapewniamy m.in: profesjonalną kadrę trenerską, materiały
szkoleniowe, catering (szkolenia, staż), badania lekarskie i
ubezpieczenie NNW przed przystąpieniem na staż.

Aby wziąć udział w Projekcie należy wypełnić dokumenty zgłoszeniowe i dostarczyć je do Realizatora Projektu osobiście, listownie lub mailem – Fundacja Sowelo ul. Zatonie – Jaśminowa 3, 66-004 Zielona Góra.

Informacja o terminach i miejscu rozpoczęcia wsparcia zostanie przekazana po zakończeniu rekrutacji i ogłoszona na stronie internetowej projektu.

Regulamin projektu:

Regularmin rekrutacji i uczestnictwa

Dokumenty rekrutacyjne:

Formularz rekrutacyjny

Oświadczenie – kryteria formalne

Oświadczenie – kryteria dodatkowe

Harmonogram:

Sulechów:

IŚR – P. Szałek  29-30.07.2022

IŚR – A. Romaniszyn  29-31.07.2022

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  6.08.2022

Poradnictwo specjalistyczne zad. 4 – K. Wróblewski  7.08.2022

Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – J. Podgórska  21-24.08.2022

Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – D. Kucharska  18.08-13.09.2022

Obsługa klienta z elementami pielęgnacji terenów zielonych – M. Rapp  25.08-5.09.2022

Pośrednictwo pracy zad. 6 – J. Podgórska  6-8.09.2022

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  9-10.09.2022

Poradnictwo specjalistyczne zad. 4 – K. Wróblewski  10-11.09.2022

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  8-15.10.2022

Poradnictwo specjalistyczne zad. 4 – K. Wróblewski  9-10.10.2022

Pośrednictwo pracy indywidualne zad. 6 – J. Podgórska  12-23.10.2022

Diagnoza indywidualnych potrzeb UP zad. 1 – P. Szałek  24-25.10.2022

Diagnoza indywidualnych potrzeb UP zad. 1 – IŚR – A. Romaniszyn  25-26.10.2022

Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – D. Kucharska  29-30.10.2022

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  5.11 i 12.11.2022

Poradnictwo specjalistyczne zad. 4 – K. Wróblewski  6.11.2022

Pośrednictwo pracy indywidualne zad. 6 – J. Podgórska  26-27.11.2022

Pośrednictwo pracy indywidualne zad. 6 – J. Podgórska  10-13.12.2022

Czerwieńsk:

Diagnoza indywidualnych potrzeb UP zad. 1 – P. Szałek  24-25.10.2022

Diagnoza indywidualnych potrzeb UP zad. 1 – IŚR – A. Romaniszyn  25-26.10.2022

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  31.10 i 2.11.2022

Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – J. Podgórska  3-6.11.2022

Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – D. Kucharska  8-9.11.2022

Pośrednictwo pracy grupowe zad. 6 – J. Podgórska  12-14.11.2022

Florystyka z elementami obsługi klienta – M. Rapp  16-29.11.2022

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  22.11 i 29.11.2022

Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – D. Kucharska  30.11-3.12.2022

Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – D. Kucharska  4.12 i 1o.12.2022

Pośrednictwo pracy indywidualne zad. 6 – J. Podgórska  19-20.01.2023

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  29.01.2023

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  4.02.2023

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  19.02.2023

Pośrednictwo pracy grupowe zad. 6 – J. Podgórska  25-26.02.2023

Dobiegniew:

Diagnoza indywidualnych potrzeb UP zad. 1 – P. Szałek  2-4.12.2022

Diagnoza indywidualnych potrzeb UP zad. 1 – IŚR – A. Romaniszyn  2-5.12.2022

Diagnoza indywidualnych potrzeb UP zad. 1 – P. Szałek  5-7.12.2022

Diagnoza indywidualnych potrzeb UP zad. 1 – IŚR – A. Romaniszyn  5-8.12.2022

Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – D. Kucharska  6-7.12.2022

Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – D. Kucharska  8-9.12.2022

Poradnictwo specjalistyczne zad. 4 – K. Wróblewski  10.12.2022

Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – J. Podgórska  11-14.12.2022

Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – J. Podgórska  19-22.12.2022

Pośrednictwo pracy zad. 6 – J. Podgórska  27-29.12.2022

Pośrednictwo pracy zad. 6 – J. Podgórska  2-4.01.2023

Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – D. Kucharska  4-5.01.2023

Coaching umiejętności i kompetencji społecznych zad. 3 – D. Kucharska  7-8.01.2023

Pracownik gospodarczy z elementami obsługi klienta – D. Treler  10-23.01.2023

Specjalista ds. PR, marketingu, reklamy i sprzedaży – A. Treler  10-23.01.2023

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  15 i 21.01.2023

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  22 i 28.01.2023

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  5-6.02.2023

Poradnictwo specjalistyczne zad. 4 – K. Wróblewski  12.02.2023

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  18.02.2022

Pośrednictwo pracy zad. 6 – J. Podgórska  26.02 i 11.03.2023

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  4 i 11.03.2023

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  5 i 11.03.2023

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  5.03.2023

Pośrednictwo pracy zad. 6 – J. Podgórska  5-18.03.2023

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  1.04.2023

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  1-2.04.2023

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  2-16.04.2023

Poradnictwo psychospołeczne zad. 2 – P. Szałek  16-23.04.2023

Dodatkowe informacje udzielane są w biurze Projektu ul. Zatonie – Jaśminowa 3, 66-004 Zielona Góra (w określonych dniach i godzinach)
kom: +48 883289000
e-mail: biuroprojektu-fs@wp.pl

„Sojusznicy dorosłości”

Coraz więcej osób z niepełnosprawnościami korzysta w Polsce z usług asystencji osobistej.
Możliwość korzystania z tych usług i świadczenia ich na wysokim poziomie, jest szczególnie ważna dla osób młodych, które dopiero wkraczają w dorosłe życie.
Asystenci pracujący z tymi osobami potrzebują wymiany wiedzy i doświadczeń z osobami i instytucjami mającymi duże doświadczenie w realizacji usług asystencji osobistej dla osób niepełnosprawnościami, które nie przekroczyły 25-go roku życia. Takie doświadczenie i wiedzę asystenci mogą zdobyć na przykład w Finlandii i na Litwie.
Uzyskane doświadczenie i wiedzę asystenci przekażą dalej – do organizacji i instytucji, w których pracują na co dzień.
W projekcie wezmą udział także inni specjaliści pracujący z młodymi dorosłymi osobami z niepełnosprawnościami, na przykład psycholodzy i pedagodzy.

Organizujemy i przeprowadzamy konsultacje indywidualne dla uczestników projektu żeby dowiedzieć się, jakie zagadnienia z zakresu tematyki projektu ich szczególnie interesują.
Organizujemy dla uczestników projektu wyjazdy do Finlandii i na Litwę.
Podczas tych wyjazdów uczestnicy projektu poznają metody pracy z młodymi dorosłymi osobami z niepełnosprawnościami, które stosują partnerzy projektu i zapoznają się z ich doświadczeniami.
Wyjazdy asystentów osobistych będą mieć formę obserwacji pracy (job shadowing). Wyjazdy innych specjalistów będą mieć formę wizyt studyjnych.
Projekt realizujemy razem z partnerami międzynarodowymi: stowarzyszeniem Iniciatyvu Tinklas z Wilna (Litwa) i stowarzyszeniem  Kynnys ry (Finlandia).

Osoby spełniające łącznie następujące warunki:
– wiek od 18 do 55 lat;
– zatrudnienie, współpraca w oparciu o umowę cywilnoprawną lub wolontariat w organizacji albo instytucji świadczącej w Wielkopolsce usługi wsparcia osobom niepełnosprawnym do 25 roku życia;
– zgoda i rekomendacja pracodawcy do udziału w programie mobilności ponadnarodowej;
– komunikatywna znajomość języka angielskiego;
– wykształcenie co najmniej średnie

Biuro Projektu: Fundacja Sowelo Oddział Poznań ul. Grunwaldzka 19 lok. 3.15, 60-782 Poznań; 

Rekrutację uczestników projektu rozpoczynamy 1 sierpnia 2021. Jeśli mają Państwo pytania dotyczące uczestnictwa w projekcie, prosimy o kontakt mailowy pod adresem sojusznicy@sowelo.net.pl. W temacie wiadomości prosimy wpisać „Sojusznicy dorosłości”.

Materiały do projektu:

1. Regulamin rekrutacji

1 a. Aktualizacja regulaminu rekrutacji z dnia 16.10.2022r.

2. Formularz zgłoszeniowy

3. Harmonogram projektu

4. Regulamin uczestnictwa w projekcie

Regulamin uczestnictwa w projekcie – łatwy w czytaniu

4 a. Aktualizacja regulaminu uczestnictwa w projekcie z dnia 16.10.2022

5. Wzór rekomendacji

6. Wzór raportu

7. Klauzula dotycząca ochrony danych

8. Deklaracja uczestnictwa

9. Harmonogram udzielenia wsparcia

Okres realizacji: od 01.07.2021 do 30.03.2023.
Liczba Beneficjentów/ek: 35 osób.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój,
Oś priorytetowa IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.2 Programy mobilności ponadnarodowej.

„Zmiana szansą na sukces”

S.T.R. PROJECT Stanisław Romaniszyn  w partnerstwie z Fundacją SOWELO zaprasza do udziału w projekcie „Zmiana szansą na sukces” nr RPLB.07.03.00-08-0029/22 realizowanym na terenie województwa lubuskiego.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie2020. Oś Priorytetowa 7. Równowaga społeczna Działanie 7.3. Programy aktywnej integracji realizowane przez inne podmioty.

Dofinansowanie projektu z UE: 458 476, 29 zł                                        
Okres realizacji Projektu: od 01.03.2023r. do 30.09.2023r.

Podniesiona zdolność do zatrudnienia i aktywnego udziału w życiu społeczno-zawodowym
30 osób (min 18K, min. 5 osób z niepełnosprawnościami) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym (wpisujących się w grupę docelową projektu), zamieszkujących na obszarze województwa lubuskiego (na terenach wiejskich), w okresie 01.03.2023-30.09.2023r. poprzez indywidualną i kompleksową reintegrację społeczno-zawodową. 

Grupa docelowa:

Projekt skierowany jest do 30 osób [18K/12M] zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w wieku od 18 r.ż. zamieszkujących w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego na obszarze województwa lubuskiego – wyłącznie do osób z terenów wiejskich
(DEGURBA 3). Wsparciem objęte zostaną osoby bierne zawodowo (18os.) oraz osoby bezrobotne (12os.). Co najmniej 15% UP stanowią osoby z niepełnosprawnościami. 

Projekt „Zmiana szansą na sukces” skierowany jest do osób, które spełniają łącznie następujące warunki: 

  • Status BZ/BB niezarejestrowana,
  • Zagrożenie ubóstwem lub wykluczeniem społecznym,
  • Wiek 18+,
  • Zamieszkiwanie w rozum. przepisów KC na obszarze województwa lubuskiego  – wyłącznie osoby z terenów wiejskich (DEGURBA 3),
  • Korzystanie z POPŻ.
  • Indywidualną diagnozę potrzeb i potencjałów UP,
  • Warsztaty kompetencji społecznych,
  • Warsztaty kompetencji zawodowych,
  • Szkolenie zawodowe,
  • Pośrednictwo pracy wraz z treningiem pracy,
  • Staże zawodowe dla 100% UP.

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.

Zapewniamy m.in: profesjonalną kadrę trenerską, materiały szkoleniowe, catering (szkolenia, staż), badania lekarskie i ubezpieczenie NNW przed przystąpieniem na staż. 

Aby wziąć udział w Projekcie należy wypełnić dokumenty zgłoszeniowe i dostarczyć je do Realizatora Projektu osobiście, listownie lub mailem – S.T.R. PROJECT Stanisław Romaniszyn: ul. Różana Droga 1A, 64-920 Piła.

Informacja o terminach i miejscu rozpoczęcia wsparcia zostanie przekazana po zakończeniu rekrutacji i ogłoszona na stronie internetowej projektu.

Dodatkowe informacje udzielane są w Biurze Projektu: 

ul. Różana Droga 1A, 64-920 Piła (w określonych dniach i godzinach) 

kom: +48 883-289-000

e-mail: k.rzeszut@romaniszyn.com.pl, m.galster@romaniszyn.com.pl  

FORMULARZ REKRUTACYJNY .pdf

OŚWIADCZENIE O STATUSIE NA RYNKU PRACY .pdf

OŚWIADCZENIE O KORZYSTANIU ZE ŚWIADCZEŃ POMOCY SPOŁECZNEJ LUB KWALIFIKOWANIU SIĘ DO OBJĘCIA WSPARCIEM POMOCY SPOŁECZNEJ .pdf

OŚWIADCZENIE O KORZYSTANIU Z PROGRAMU OPERACYJNEGO POMOC ŻYWNOŚCIOWA (POPŻ) 2014-2020 .pdf

OŚWIADCZENIE O POZOSTAWANIU W UBÓSTWIE .pdf

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA/CZKI PROJEKTU .pdf

OŚWIADCZENIE O WIELOKROTNYM WYKLUCZENIU .pdf

Plakat informacyjny nt. projektu:

Plakat projektu "Zmiana szansa na sukces" przez S.T.R. Project i Fundację Sowel. Oferuje szkolenia i wsparcie dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Dofinansowany z funduszy europejskich.

„W rodzinie siła”

S.T.R. Project Stanisław Romaniszyn z siedzibą 64-920 Piła, ul. Różana Droga 1A w partnerstwie z Fundacją SOWELO zaprasza do udziału w projekcie „W rodzinie siła” nr RPWM.11.02.03-28-0063/22 realizowanym na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego na terenie powiatu bartoszyckiego, w gminach: Bartoszyce (gmina miejska), Górowo Iławeckie (gmina miejska), Bartoszyce (gmina wiejska), Bisztynek (miasto), Bisztynek (gmina miejsko-wiejska), Górowo Iławeckie (gmina wiejska), Sępopol (gmina miejsko-wiejska), Sępopol (miasto), których procent osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej jest wyższy niż średni procent osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej na terenie województwa oraz z obszarów o najniższym stopniu rozwoju i pogarszających się perspektywach tj. obszary o słabym dostępie do usług publicznych lub/i obszary peryferyzacji społeczno-gospodarczych. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020, Oś priorytetowa 11.00.00 – Włączenie społeczne, Działanie 11.02.00 – Ułatwienie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym, Poddziałanie 11.02.03 – Ułatwienie dostępu do usług społecznych, w tym integracja ze środowiskiem lokalnym – projekty konkursowe. Wsparcie jest udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Całkowita wartość Projektu: 539 564,82 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 458 630,09 zł
Okres realizacji Projektu: od: 2022-10-01 do: 2023-05-30
Ilość miejsc ograniczona do 54 osób, w tym 18 rodziców (11K/7M) i 36 dzieci (ok. 20K/ ok.16M)
Udział projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.

Plakat informacyjny nt. projektu:

Plakat projektu "W rodzinie siła" prowadzonego przez S.T.R. Project i Fundację Sowel. Projekt skupia się na wsparciu dla wieloproblemowych rodzin i ma na celu poprawę ich zdolności do przezwyciężenia trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych. Dofinansowany z funduszy europejskich.